خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9609
۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۱:۵۴
مدیرکل بیمه سلامت استان؛

حذف تدریجی دفترچه ‌های بیمه سلامت همگانی در سیستان و بلوچستان

حذف تدریجی دفترچه ‌های بیمه سلامت همگانی در سیستان و بلوچستان
مدیرکل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان گفت: حذف تدریجی کاربرد دفترچه های بیمه سلامت از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری و همزمان با سراسر کشور در این استان انجام می شود.

به گزارش اس.بی پرس، رضا عباسی بیان کرد: با جایگزینی ابزارهای الکترونیکی، برنامه کاهش کاربرد و حذف تدریجی دفترچه‌های بیمه سلامت از اردیبهشت ماه سال جاری در استان سیستان و بلوچستان اجرای می‌شود.

 

وی افزود: از همین رو با فراهم شدن زیرساخت‌ها و اجرای نسخه الکترونیک از اردیبهشت ماه سال جاری چاپ دفترچه‌های بیمه سلامت همگانی رایگان حذف شده و این دسته از بیمه شدگان عزیز می‌توانند کلیه خدمات درمانی خود را با ارائه کارت ملی و به صورت الکترونیکی در بخش دولتی دانشگاهی دریافت کنند.

 

مدیرکل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان ادامه داد: در همین راستا دفاتر بیمه روستاییان و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت از خردادماه و دفاتر سایر بیمه‌شدگان شامل کارمندان دولت، سایر اقشار و بیماران خاص ایرانیان از تیرماه جاری چاپ نمی‌شود.

 

وی گفت: البته در صورتی که به هر دلیلی امکان نسخه نویسی الکترونیک فراهم نباشد پزشکان محترم می‌توانند تا اطلاع ثانوی بیمه شدگان فاقد دفترچه را با سر برگ مرکز تجویز و داروخانه‌ها و مراکز پاراکلینیک نیز مجاز به پذیرش بیماران با ارائه سربرگ پزشکان به بیمه شده هستند.

 

عباسی تصریح کرد: همچنین با توجه به استمرار ویروس کرونا و الزام کاهش مراجعه بیمه شدگان به دفاتر پیشخوان دفترچه‌های صندوق‌های کارکنان دولت، روستاییان، بیمه سلامت همگانی و بیماران خاص ایرانیان به صورت سیستمی تا پایان شهریور ماه ۱۴۰۰ تمدید شده و بیمه شدگان عزیز جهت اطمینان از اعتبار دفاتر بیمه‌ای خود می‌توانند با کد دستوری #۱۶۶۶* اعتبار جدید دفترچه بیمه خود را مشاهده کنند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha