خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9611
۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۲:۰۳
نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی؛

کارگروه احیای تالاب هامون باید در سطح ملی تشکیل شود

کارگروه احیای تالاب هامون باید در سطح ملی تشکیل شود
نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی گفت: کارگروهی ملی همانند کارگروه ملی احیای دریاچه ارومیه برای دریاچه بین المللی هامون نیز باید تشکیل شود.

به گزارش اس.بی پرس، حبیب الله دهمرده با اشاره به اینکه با احداث بند کمال خان بر روی رودخانه هیرمند بحران خشکسالی در منطقه تشدید می‌شود، اظهار داشت: در فروردین ماه امسال نامه‌ای به رئیس جمهور در رابطه با تشکیل کارگروهی ملی جهت احیای دریاچه بین المللی هامون، ارسال شده است.

 

وی افزود: تالاب بین المللی هامون با وسعت ۵۷۰ هزار هکتار نقش کلیدی در فعالیت‌های اقتصادی مردم منطقه که دامپروری و کشاورزی بوده است ایفا می‌کرد اما متأسفانه اکنون شاهد خشک شدن تالاب و تشدید تبعات خشکسالی هستیم.

 

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اخیراً نیز با ایجاد بند کمال خان بر روی رودخانه هیرمند توسط دولت افغانستان مشکلات موجود دو چندان شده است.

 

وی بیان کرد: لازم است تا به منظور کاهش شدت بحران و جلوگیری از کوچ جمعیت و تخلیه منطقه استراتژیک سیستان که به فرموده مقام معظم رهبری تنگه احد ایران نام گرفته است، کارگروهی ملی همانند کارگروه ملی احیای دریاچه ارومیه برای دریاچه بین المللی هامون نیز تشکیل شود.

 

دهمرده گفت: سیستان روزی انبار غله ایران بوده و مردم غیور آن در طول تاریخ در دفاع از ارزش‌ها دارای افتخارات فراوانی هستند و امیدواریم نامه ارسالی بتواند مقدمه اقدامات تأثیرگذار در منطقه شود.

 

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: علی رغم خدمات بسیار خوب نظام جمهوری اسلامی که بر هیچکس پوشیده نیست متأسفانه به دلیل عدم مدیریت فرصت‌ها و تهدیدها در منطقه شاهد توسعه نیافتگی و مشکلات عدیده ای هستیم.

 

 

انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha