خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9624
۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۱۰:۵۹
زابل فاقد سرویس حمل و نقل عمومی؛

جولان خودرو های شخصی مسافر کش در زابل/ وقتی هزینه ها بر اساس سلایق رانندگان تعیین می شود

جولان خودرو های شخصی مسافر کش در زابل/ وقتی هزینه ها بر اساس سلایق رانندگان تعیین می شود
نبود اتوبوس های واحد در زابل باعث شده است تا شهروندان هزینه های سنگینی را برای حمل و نقل متحمل شوند.

به گزارش اس.بی پرس، از مهمترین معضلاتی که در زابل می توان به آن اشاره کرد نبود سرویس های حمل و نقل عمومی در این کهن شهر سیستان و بلوچستان است.

 

نبود اتوبوس های واحد در زابل باعث شده است تا شهروندان هزینه های سنگینی را برای حمل و نقل متحمل شوند، آنها مجبورند برای تردد در یک مسیر کوتاه مبلغ ۱۰ هزار تومان هزینه کنند.

 

شاید این مبلغ در کلان شهرهایی همچون زاهدان و مشهد مبلغ مناسبی برای تردد باشد اما به دلیل کوچک بودن زابل مبلغ ۱۰ هزار تومان آنقدر زیاد است که بسیاری از شهروندان ترجیح می دهند تا این مسیرها را پیاده بروند.

 

 

مسافرکش های شخصی هزینه های اضافی دریافت می کنند

سارا میر یکی از شهروندان سیستانی در همین خصوص به خبرنگار ما گفت: نبود خط واحد در زابل باعث شده است تا مردم از تاکسی های دربستی استفاده کنند که بسیاری از آنها هزینه های بالایی از مسافران دریافت می کنند.

 

وی افزود: همچنین این شهر فاقد سرویس هایی همچون اسنپ است، و مردم مجبورند برای تردد در شهر از آژانس ها و همچنین خودرو های شخصی که اقدام به مسافر کشی می کنند استفاده کنند.

 

این شهروند سیستان بیان کرد: این در حالی است که اکثر مردم برای اینکه مبلغ کمتری نسبت به تاکسی ها پرداخت کنند سوار بر خودرو های شخصی می شوند که این مسئله خطرناک نیز است.

 

میر بیان کرد: مسئولان باید برای این مسئله چاره اندیشی کنند و حداقل برای مسیر های پر تردد خطوط واحد را فعال کنند.

 

 

در خیابان های شلوغ زابل خط واحد راه اندازی شده است

موسی خمری شهردار شهر زابل در همین خصوص به خبرنگار ما گفت: بسیاری از خیابان های زابل بافت قدیمی دارد و عبور اتوبوس از آنها با مشکلاتی مواجه خواهد شد.

 

وی افزود: اما برای رفاه حال مردم در برخی از خیایان های زابل مینی بوس و اتوبوس هایی قرار داده ایم که شهروندان می توانند از این خطوط استفده کنند.

 

خمری بیان کرد: این مسیرها شامل خیابان بعثت، کارگر میدان امام خمینی و میدان یعقوب لیث است همچنین مسیر های پر تردد شامل بازار و خیابان فردوسی نیز خطوط واحد فعال است و مردم می توانند هم اکنون از آنها استفاده کنند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : oshida.ir

نظرات شما

capcha