خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9625
۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۱۱:۱۱
جوانان انقلابی جنوب شرق یکتاز میدان سازندگی انقلاب هستند؛

بهار محرومیت زدایی در سواحل مکران با جهادگران اهل سنت/ ویزیت رایگان 2 هزار نفر و مرمت منازل هدیه گروه دیدبان به مردم است

بهار محرومیت زدایی در سواحل مکران با جهادگران اهل سنت/ ویزیت رایگان 2 هزار نفر و مرمت منازل هدیه گروه دیدبان به مردم است
 امروز با گذشت بیش از چهار دهه از عمر انقلاب اسلامی، هنوز هم جوانانی از جنس رزمندگان دفاع مقدس داریم که همه توان و همتشان را معطوف کمک به مردم میهنمان کرده اند.

به گزارش اس.بی پرس، در تمام دوران‌ها که نبرد حق و باطل وجود داشت و برخی تا آخرین توان خود از کشور دفاع کرده و برخی هم به صفوف دشمن پیوستند، وجود جوانان مومن و با انگیزه در مسیر خدمت رسانی به کشور بسیار دلگرم کننده و امید آفرین است.

 
اقدامات جهادی همراه با مشارکت مردم پس از پیروزی انقلاب اسلامی راهگشا و حل‌کننده بسیاری از چالش‌ها و معضلات کشور بوده است.
 

در همین راستا مقام معظم رهبری فرموده‌اند: «ما جز با کار جهادی و کار انقلابی نخواهیم توانست این کشور را به سامان برسانیم» یعنی این جمله‌ رهبر انقلاب اسلامی به‌ وضوح اهمیت و جایگاه جهت‌گیری و کار جهادی را در منظومه‌ ارزشی انقلاب اسلامی مشخص می‌کند.
 

رفته‌رفته روحیه خدمت‌رسانی و رفع محرومیت از مناطق مستضعف کشور تبدیل به یک فرهنگ جا افتاده شد که گروه های جهادی متشکل از نیروهای بسیجی، مردمی و انقلابی با تخصص‌های گوناگون با ایجاد اردوهای جهادی، عمرانی، فرهنگی و پزشکی اقدامات مثمرِ ثمری در جهت رفع محرومیت ها برداشته است.
 

گروه جهادی دیدبان مردم چابهار متشکل از جوانان غیور اهل سنت بلوچ با دلی آکنده از عشق به انقلاب و امامی که هرگز آن را ندیدند، برای تحقق آرمانها و امتداد مسیر جمهوری اسلامی تا تشکیل تمون بزرگ جهان اسلام در قلب سواحل مکران ایجاد شده و با همکاری سایر گروه های جهادی سراسر کشور اقدام به فعالیت های متنوع در جنوب سیستان و بلوچستان می کند.
 

 این گروه جهادی عید نوروز امسال در یک اقدام بزرگ جهادی فعالیت های موثری در زمینه پزشکی، عمرانی، فرهنگی و آموزشی برای مردم مناطق محروم چابهار، دشتیاری و کنارک انجام داد تا همچنان پرچم پر افتخار انقلاب سرافراز و سربلند باشد.
 

علی اکبر یزدان پناه؛ مسئول گروه جهادی دیدبان مردم چابهار بیان کرد: گروه جهادی دیدبان مردم چابهار به صورت خود جوش و با هدف محرومیت زدایی، رفع مشکلات معیشتی مردم منطقه توسط جمعی از جوانان انقلابی اهل سنت تشکیل شده است تا بتواند با انجام کارهای جهادی عامل موثری در معیشت زندگی آنها باشد.
 

 وی با اشاره به فعالیت های گروه‌های جهادی افزود: فعالیت های جهادی آثار و برکات زیادی دارد که اگر بتوانیم مدل موفق و خوبی داشته باشیم، قطعا می‌توانیم در توسعه کشور، هر استانی محروم‌ترین نقطه خود را مشخص و منطقه را خوب شناسایی و پس از مطرح کردن نظام مسائل گروه‌های جهادی را در منطقه متمرکز کنیم.
 

مسئول گروه جهادی دیده بان مردم چابهار با اشاره به استقبال خیلی خوب از سوی جهادگران تصریح کرد: نوروز امسال ۲۰۰ نیروی جهادی بومی، ۱۰۰نیروی غیر بومی و ۵۰ پزشک جهادگر بسیجی اعم از خواهر و برادر در جنوب استان با همکاری گروه جهادی دیده بان مردم چابهار اردو‌های جهادی برگزار کردند.
 

وی ادامه داد: نوروز امسال در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری پیرامون خدمت به محرومان، نیروهای جهادی اعزام شدند و اقدامات پزشکی، آموزشی، عمرانی و مسکن محرومین در شهرستانهای چابهار، کنارک و دشتیاری انجام‌ شد.
 

وی با اشاره به فعالیت‌های عمرانی در روستاها اظهار کرد: در شهرستان چابهار ساخت مدرسه ۶کلاسه و رنگ آمیزی و زیباسازی کامل مسجد حوت آباد انجام شد و در شهرستان دشتیاری رنگ آمیزی و تجهیز مدرسه روستای بسوت و زیباسازی ۱۰ مسجد در پیشین و مرمت ۸مدرسه درچابهار، دشتیاری، سرباز با حضور جهادگران انقلابی به ثمر نشست.
 

یزدان پناه گفت: توزیع 100 سرویس تانکر پنج هزارلیتری آب درمناطق حاشیه چابهار بین محرومین از دیگر اقدامات گروه جهادی دیده بان مردم با همکاری سایر جهادگران در ایام نوروز بوده است.
 

وی اذعان کرد: با توجه به مشکلات اقتصادی مهمترین و اصلی‌ترین دغدغه مدیریت عملیاتی جهادی استان حل کردن مشکل معیشت نیازمندان و خانواده‌های آسیب‌دیده از کرونا در کوتاه مدت بود و پخش وتوزیع یکهزار پک موادغذایی و ۱۰هزار قرص نان بین محرومین و ساخت و تجهیز منزل معلول و درمان در چابهار، دشتیاری و سرباز انجام شد.
 

مسئول گروه جهادی افزود: این گروه‌ها توزیع بسته‌های معیشتی، بهداشتی و سایر نیازمندی‌ها به آسیب دیدگان بیماری کرونا و خانواده‌های نیازمندان آنان خدمات  لازم را ارائه کردند.
 

وی با اشاره به حضور ۵۰ پزشک متخصص وفوق تخصص در مناطق محروم چابهار، پلان، نگور، باهوکلات و سرباز عنوان کرد: این پزشکان در زمینه‌های پزشک عمومی، مامایی، خدمات پرستاری، چشم پزشکی و داخلی اطفال به مناطق محروم و روستایی خدمات ارائه دادند و در این مدت بیش از  2هزار نفر ویزیت رایگان در سه شهرستان به همراه توزیع رایگان دارو انجام شد.
 

یزدان پناه خاطر نشان کرد: این حجم عملیات در جنوب استان آن هم به صورت جهادی و مردمی قابل تحسین است و نشان می دهد همچنان جوانان غیوری در دل کشور وجود دارند که مثل دلاورمردان هشت سال جنگ تحمیلی برای آبادانی و پیشرفت میهن مردانه ایستادگی و تلاش کنند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : 4baharan.ir

نظرات شما

capcha