خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9627
۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۱۴:۳۷
نماینده مردم خاش؛

کمترین سرانه شهرداری ها مربوط به سیستان و بلوچستان است

کمترین سرانه شهرداری ها مربوط به سیستان و بلوچستان است
نماینده مردم خاش، کورین، میرجاوه و نصرت آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: کمترین سرانه شهرداری کشور به خاش اختصاص دارد که می طلبد دولت با اختصاص بودجه این عقب ماندگی را جبران کند.

به گزارش اس.بی پرس، اسماعیل حسین زهی بیان کرد: یکی از مشکلات شهروندان حوزه انتخابیه خاش عدم آسفالت مناسب معابر و خیابان‌های منطقه است و بیشترین معابر خاکی در استان سیستان و بلوچستان در این منطقه وجود دارد.

 

نماینده مردم خاش، کورین، میرجاوه و نصرت آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کمترین سرانه شهرداری‌ها در کشور به این حوزه اختصاص دارد، افزود: در صورتی که سرانه درآمد شهرداری کافی نباشد نمی‌توان خدمات مناسبی به شهروندان ارائه داد.

 

وی ادامه داد: مسائلی همچون بهبود کیفیت خدمات شهری از طریق لوله گذاری، لایروبی و احداث مسیل های دفع آب‌های سطحی، خدمات رسانی به محلات کم برخوردار در راستای محرومیت زدایی و توزیع عادلانه خدمات در محلات شهر از طریق اختصاص بودجه لازم امکان پذیر است.

 

وی تصریح کرد: از همین رو سازمان برنامه و بودجه کشور باید نسبت به تخصیص اعتبارات ویژه به شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان سیستان و بلوچستان جدیت و اهتمام ویژه ای داشته باشد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha