خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9630
۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۱۴:۵۹
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان:

بزرگان قوم برای جلوگیری از درگیری‌های طایفه‌ای باید تلاش کنند

بزرگان قوم برای جلوگیری از درگیری‌های طایفه‌ای باید تلاش کنند
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: برای برقرار بودن صلح و آرامش در جامعه نیاز است تا بزرگان و ریش سفیدان طوایف تمام تلاش خود را برای جلوگیری از درگیری‌های درون و برون طایفه‌ای بکار گیرند.

به گزارش اس.بی پرس، آیت الله مصطفی محامی روز دوشنبه در نشست مشترک با جمعی از بزرگان و ریش سفیدان طایفه ریگی میرجاوه اظهارداشت: اگر بزرگان قوم برای جلوگیری از درگیری‌های طایفه‌ای تلاش نکنند آرامش، صلح و امنیت از بین می‌رود و در چنین شرایطی هر پیشرفتی بی‌فایده خواهد بود.

 

وی افزود: متاسفانه سیستان‌ و بلوچستان دارای آمار بالایی از گروگانگیری، قتل و سرقت مسلحانه است که یکی از دلایل عمده آن در دسترس بودن سلاح است در همین راستا نیروهای نظامی و امنیتی باید تمام تلاش خود را برای جلوگیری از ورود و جمع‌آوری این سلاح‌ها بکار گیرند و علما، بزرگان و ریش سفیدان نیز در این جهت فرهنگ سازی کنند.

 

نماینده رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان با اشاره به رسیدگی به نیازمندان در ماه مبارک رمضان و تداوم آن در طول سال تصریح کرد: تعدد خانواده‌های نیازمند در استان رسیدگی و حمایت مردم را می‌طلبد که لازم است به گونه‌ای تلاش کنید تا ابتدا افراد نیازمند اطراف خود و سپس دیگران را حمایت و در ادامه نیز با ایجاد اشتغال برای آن‌ها به ادامه مسیر زندگیشان یاری کنید.

 

آیت الله محامی خاطر نشان کرد: تلاش برای تربیت نسل آینده تحصیل کرده و فرهیخته از دیگر موارد مورد تاکید است زیرا که بسیاری از مشکلات در سیستان وبلوچستان ناشی از بی‌سوادی و فقر فرهنگی بوده و باید با تشویق و حمایت و تحت پوشش قرار دادن افراد برای تحصیل این عقب‌ماندگی تاریخی را تا حدودی جبران کرد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha