خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9634
۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۰۹:۵۵
استاندار:

استفاده از خلاقیت جوانان آینده درخشان سیستان وبلوچستان را تضمین می‌کند

استفاده از خلاقیت جوانان آینده درخشان سیستان وبلوچستان را تضمین می‌کند
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: بکارگیری دانش، خلاقیت جوانان، استعداهای ویژه و امکانات پایه‌ای موجود آینده درخشانی را برای این استان با توجه به مزیت‌هایش فراهم خواهد کرد.

به گزارش اس.بی پرس، احمدعلی موهبتی شامگاه دوشنبه در نشست اقتصاد دانش بنیان سیستان و بلوچستان که با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری برگزار شد اظهارداشت:امروز سرمنشا اقدامات خوبی در این استان خواهد بود و در این راستا باید از تلاش دکتر ستاری که این پنجمین سفرشان به منطقه است قدردانی کرد.

 

وی افزود: توسعه پارک علم و فناوری، مرکز نوآوری، شکل‌گیری آزمایشگاه‌ها، کانون‌های توسعه، صندوق پژوهش و فناوری و خانه خلاق و سایر اتفاقاتی که در سیستان و بلوچستان انجام شده باید مورد توجه باشد.

 

استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: اتفاقاتی که در حوزه دانش‌بنیان شهرهای زاهدان، زابل و سراوان با توجه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به بهره‌برداری می‌رسد در ایجاد اشتغال، کارآفرینی، و ایجاد امید در میان جوانان نقش‌آفرینی کرده است.

 

وی خاطرنشان کرد: معاونت علمی و فناوری در موضوعات صنعت، معدن، کشاورزی و آ ب ژرف اقدامات خوبی داشته و در زمینه این آب ژرف دستور حفاری جدید برای شروع کار مشخص و حداکثر رونمایی از نتایجش روز میلاد امام رضا(ع) در ۳۰ خرداد اتفاق خواهد افتاد.

 

موهبتی تصریح کرد: معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری در حوزه دانشگاه‌ها حمایت‌های خوبی انجام داد زیرا استعدادها و امکانات پایه‌ای در این استان وجود دارد که اگر به بهره‌برداری برسد تحول بزرگی خواهد بود.

 

وی گفت: افزایش بودجه سیستان و بلوچستان در سال ۹۸ نسبت به ۹۷ و در سال ۹۹ نسبت به ۹۸ رشد داشته و هم‌اینک سرجمع بودجه کشور ۷۳ درصد نسبت به سال گذشته رشد دارد که لایحه بودجه این استان نسبت به پارسال ۴۵ درصد افزایش یافته است.

 

استاندار سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: سه هزار و ۵۰۰ میلیارد بودجه به بیش از ۱۱ هزار میلیارد تومان رسیده که این مهم در این استان امید آفرین خواهد بود.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha