خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9639
۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۱۰:۴۶
معاون رئیس‌جمهور:

«کارخانه نوآوری» سیستان‌وبلوچستان راه‌اندازی می‌شود

«کارخانه نوآوری» سیستان‌وبلوچستان راه‌اندازی می‌شود
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: ظرف ۳ ماه آینده «کارخانه نوآوری» سیستان و بلوچستان راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، سورنا ستاری در بازدید از پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان اظهار داشت: پارک‌علم و فناوری سیستان و بلوچستان پیشرفت‌های خوبی داشته و کار آزادسازی ۲۰ هکتار فضای این پارک نیز در حال انجام است تا از این لحاظ با مشکل مواجه نباشند.

 

وی افزود: یک‌مجموعه ۶۰ هکتاری دیگر نیز در بیرون شهر زاهدان برای پارک علم و فناوری استان در نظر گرفته شده که کار واگذاری آن در حال انجام است و در آینده‌ای نزدیک شاهد اثرات این پارک خواهیم بود.

 

به‌گفته ستاری؛ این کارها نه تنها در مرکز استان بلکه در شهرهای زابل، چابهار، ایرانشهر و سراوان نیز در حال‌اجرا است و هر چه این پارک‌ها گسترش یافته و بتوانند از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی بهره ببرند طبیعتاً تأثیرات مثبت آن در زندگی همه مردم قابل مشاهده خواهد بود.

 

معاون رئیس جمهور با اشاره به توان بالای علمی و خلاق جوانان سیستان و بلوچستان تاکید کرد: در حال حاضر ۲ خانه خلاق در زاهدان وجود دارد که این خانه‌ها در شهرستان‌های دیگر استان نیز دایر خواهد شد.

 

وی تصریح کرد: نهایتاً ظرف ۳ ماه آینده کارخانه نوآوری استان افتتاح می‌شود و معتقدم که پارک‌های علم و فناوری زایشگاه شرکت‌های دانش‌بنیان است و هم اکنون نیز قریب به ۶ هزار شرکت فعال در سطح کشور داریم.

 

 

انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha