خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9641
۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۱۰:۵۴
معاون رئیس‌جمهور:

پروژه آب ژرف منطقه سیستان به نتایج باورنکردنی رسیده است

پروژه آب ژرف منطقه سیستان به نتایج باورنکردنی رسیده است
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با اشاره به اینکه پروژه آب ژرف منطقه سیستان به نتایج باورنکردنی رسیده است، گفت: مطمئناً با ادامه آن اتفاق عجیبی در استان سیستان و بلوچستان می‌افتد.

به گزارش اس.بی پرس، سورنا ستاری بیان کرد: نگاهی نسبت به این استان ایجاد شده که راه‌حل مشکلات استفاده از نیروی انسانی است و تمامی این مشکلات با دانش و عقل حل خواهد شد و هیچ غول چراغ جادویی وجود ندارد.

 

وی افزود: جوانان سیستان و بلوچستان برای حل مشکلات باید تلاش کنند و نباید انتظار داشته باشیم که دولت این کارها را انجام دهد زیرا دولت تنها زیرساخت‌های لازم را فراهم خواهد کرد و راه‌حل همانطور که گفته شد از درون این استان سرچشمه می‌گیرد.

 

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با اشاره به اینکه آب ژرف در منطقه سیستان به نتایج باورنکردنی رسیده است ولی مطمئناً با آن اتفاق عجیبی در این استان می‌افتد که امیدواریم این موضوع ادامه داشته باشد افزود: این آب ژرف یک راه‌حل است و صدها پایان نامه دانشجویی و پروژه باید در این زمینه تعریف شود.

 

وی با اشاره به اینکه آن چاه‌های ژرف ایجاد شده را ناحیه نوآوری ژرف نام می‌گذاریم همچنین زمینه مشارکت دانشگاه‌ها سیستان و بلوچستان در آن باید فراهم شود تاکید کرد: توسعه پارک علم و فناوری استان یک اولویت است و کارخانه نوآوری در خرداد امسال باید راه بیافتد.

 

ستاری تصریح کرد: صندوق پژوهش و فناوری سیستان و بلوچستان به صورت جدی فعال شود زیرا تصمیم‌گیری‌ها از درون باید استان باشد به گونه‌ای که هر بخش خصوصی که در این صندوق پژوهش و فناوری سرمایه‌گذاری کرده تاکنون توانسته چندین برابر برداشت داشته باشد از این رو باید محور توسعه استان این صندوق باشد.

 

وی بیان کرد: پلتفرم‌های داخلی سیستان و بلوچستان باید توسط خود این استان فراهم شود و از ما باید تنها انتظار تقویت این پلتفرم‌ها را داشته باشید.

 

 

انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha