خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9652
۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۱۰:۰۳
مدیرکل ورزش و جوانان استان؛

ورزشکاران سیستان و بلوچستان پارسال ۹۵ مدال کشوری را به گردن آویختند

ورزشکاران سیستان و بلوچستان پارسال ۹۵ مدال کشوری را به گردن آویختند
مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان گفت: ورزشکاران استان پارسال ۹۵ مدال انفرادی و ۱۹ مدال تیمی رقابت‌های کشوری را از آن خود کردند.

به گزارش اس.بی پرس، ادهم کرد زابلی بیان کرد: هم اینک ۹ تیم ورزشی سیستان و بلوچستان سال گذشته در لیگ‌های کشوری حضور یافتند.

 

وی میزبانی ۲۳ رقابت‌های ورزشی، کسب یک عنوان بین المللی، به عضویت در آمدن ۲۸ ورزشکار به تیم ملی و برگزاری ۵۰ دوره آموزشی را از دیگر موفقیت ها و اقدامات ورزشکاران سیستان و بلوچستان در سال گذشته عنوان کرد.

 

مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان گفت: همچنین پارسال ۲ هزار و ۷۷۰ برنامه، جشنواره و همایش روستایی و عشایری، یکهزار و ۵۶۸ فعالیت فرهنگی و برپایی ۵۰ کلاس آموزشی در استان اجرا شد.

 

وی افزود: یکهزار و ۹۲۵ برنامه، جشنواره و همایش همگانی نیز سال گذشته در سیستان و بلوچستان به منظور توسعه ورزش و ایجاد شور و نشاط در جامعه برگزار شد.

 

کرد تعداد ورزشکاران سازمان یافته و باشگاه‌های ورزشی سیستان و بلوچستان را در سال گذشته به ترتیب ۳۱ هزار و ۱۲۲ نفر و ۳۱۵ باشگاه عنوان کرد.

 

وی گفت: سیستان و بلوچستان به واسطه داشتن شرایط خاص جغرافیای طبیعی و فیزیک مردمانش، استانی کاملا ورزشی است به طوری که بیشتر مردم آن اعم از زن و مرد، کودکان، نوجوانان، جوانان، میانسالان و بعضا بزرگسالان به ورزش علاقه مند هستند.

 

مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان افزود: با وجود استعدادهای فراوان در حوزه ورزش استان تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی توجهی به این ظرفیت ها نشده بود اما هم اینک در پرتو نظام مقدس جمهوری اسلامی ضمن افزایش فضاهای ورزشی شاهد درخشش ورزشکاران این دیار در عرصه های ملی، منطقه ای و بین المللی هستیم.

 
 
 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha