خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9676
۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۱۵:۴۵
دغدغه این روز‌های داوطلبان؛

آیا کنکور‌های ارشد و سراسری ۱۴۰۰ به تعویق می‌افتد؟

آیا کنکور‌های ارشد و سراسری ۱۴۰۰ به تعویق می‌افتد؟
با شیوع گسترده ویروس کرونا در کشور، تعویق کنکور‌های کارشناسی ارشد و سراسری ۱۴۰۰ سوال و دغدغه بسیاری از داوطلبان است.

به گزارش اس.بی پرس، شیوع گسترده کرونا در کشور و قرار گرفتن در موج چهارم این ویروس منحوس بسیاری از برنامه‌ریزی‌ها را تغییر داد و شهر‌ها را به تعطیلی کشاند. در این بین آنچه جمعیت کثیری از جوانان را دغدغه‌مند می‌کند برگزاری کنکور‌های کارشناسی ارشد و سراسری در ماه‌های پیش‌رو است.

 

آن‌ها دل نگران از نحوه برگزاری این آزمون‌ها در شرایط حساس کرونایی هستند و تعدادی از آن‌ها با راه‌اندازی کمپین و ارسال نامه‌هایی به مسئولان خواستار تعویق برگزاری کنکور‌های ارشد و سراسری شده‌اند.

 

زاهدی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا کنکور سراسری در موعد مقرر برگزار خواهد شد یا نه، اعلام کرده است که تعویق یا برگزاری به موقع آنها بسته به شرایط کرونایی آن روز‌ها دارد و باید صبر کرد.

 

مطابق صحبت زاهدی، وضعیت کرونا، همراهی دولت و سیاستگذاران در این شرایط برای دو ماه آینده مشخص نیست و از حال نمی‌توان برای آن زمان برنامه‌ریزی کرد. اگر شرایط خرداد و تیرماه ۱۴۰۰ همانند ماه‌های پایانی سال ۹۹ باشد بدون شک کنکور با رعایت پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد و درغیراینصورت تصمیم‌گیری درباره تعیین زمان جدید برعهده مسئولان ستاد کروناست.

 

این درحالی است که در هفته‌های پایانی اسفندماه، کشور در موج جدیدی از کرونا قرار گرفت و علیرغم خواسته تعداد زیادی از داوطلبان، اما متاسفانه مسئولان دستور به برگزاری کنکور دکتری ۱۴۰۰ در موعد مقرر دادند و در روز‌های شروع موج جدید کرونا حاضر به تعویق آزمون نشدند. حال باید دید مسئولان دانشگاهی و ستاد کرونا برای برگزاری آزمون‌های ارشد و سراسری چه برنامه‌ای را تدبیر می‌کنند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : snn.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد