خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9687
۱۴۰۰/۰۲/۰۲ - ۱۰:۰۸
فرمانده سازمان بسیج مستضعفین خبر داد؛

لزوم عزم جدی برای رفع مشکل حاشیه‌نشینی درچابهار

لزوم عزم جدی برای رفع مشکل حاشیه‌نشینی درچابهار
فرمانده سازمان بسیج مستضعفین رفع حاشیه نشینی را نیازمند عزمی جدی دانست و گفت: می‌توان به راحتی این مشکل که به واقع از دغدغه های اصلی مقام معظم رهبری نیز است را برطرف کرد، اما برخی از مسئولین این دغدغه و عزم را ندارند.

به گزارش اس.بی پرس، سردار سلیمانی در بازدید از پروژه 1000 واحدی مسکن محرومین حاشیه چابهار اظهار کرد: ما نمی‌توانیم در برابر این مردم عزیز که از حداقل امکانات هم برخوردار نیستند بی تفاوت باشیم.

 

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب گفت: یکی از بدیع‌ترین اقدامات برای زمینه سازی ظهور حضرت حجت تشکیل جمهوری اسلامی است اما عده ای داخل کشور می‌خواهند این اتفاق نیافتد و جمهوری اسلامی موفق نشود.

 

وی افزود: این اتفاقاتی که می‌بینید در اطراف چابهار و زابل و زاهدان می‌افتد که استان سیستان و بلوچستان بیشترین حجم حاشیه نشینی را دارد این همان پدیده ای است که درباره آن با شما صحبت می‌کنم.

 

وی در ادامه افزود: ما نمی‌توانیم در برابر این مردم عزیز که از حداقل امکانات هم برخوردار نیستند بی تفاوت باشیم ما بعنوان یک مسلمان در قبال این عزیزان احساس مسئولیت می‌کنیم. احساس مسئولیت ما هم از دو جهت است یک جهت اینکه ما مسلمانیم و یک جهت هم اینکه ما مسئول و خدمتگذاریم.

 

سردار سلیمانی رفع مشکل حاشیه نشینی را نیازمند عزمی جدی دانست و افزود: می‌توان به راحتی این مشکل که به واقع از دغدغه های اصلی مقام معظم رهبری نیز می‌باشد را مرتفع کرد، اما متاسفانه برخی از مسئولین این دغدغه و عزم را ندارند.

 

سردار سلیمانی بیان کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب در سخنان اخیر خود فرمودند که بسیج پاره تن مردم است و هرگز مصالح کشور را فراموش نکنید ما میخواهیم تصمیم بگیریم نه تنها این 1000 واحد بلکه تمام حاشیه نشینی سیستان و بلوچستان را حل کنیم و تنها از دولت تقاضا داریم که زمین و مجوزات لازم را در اختیار ما قرار دهد تا ما این امر مهم را شروع کنیم.

 

وی با بیان ویژگی های پروژه 1000 واحدی چابهار افزود: این پروژه 1000 واحدی قرار است یک الگوی انقلابی از مدیریت حاشیه نشینی در تمام پیوست های عمرانی، سیاسی، فرهنگی و... باشد.

 

 سردار سلیمانی از سازمان بسیج سازندگی به عنوان پیمانکار و موسسه مسکن و عمران اجتماعی بسیج به عنوان مجری این طرح تشکر و قدردانی کردند.

 

پروژه 1000 واحدی حاشیه چابهار یکی از پروژه های محرومیت زدایی بسیج بوده که با ایجاد تفاهم نامه ای ما بین شرکت بازآفرینی شهری و سازمان بسیج مستضعفین شروع به کار کرده است و شرکت بازآفرینی شهری به عنوان کارفرما، سازمان بسیج سازندگی به عنوان پیمانکار و موسسه مسکن و عمران اجتماعی بسیح به عنوان مجری طرح معرفی شده اند. مساحت کل این پروژه 36 هکتار و مساحت کل واحدهای مسکونی برابر با 60 هزار متر مربع می‌باشد که امید می‌رود این پروژه تا 6 ماه آینده آماده بهره برداری باشد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha