خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9703
۱۴۰۰/۰۲/۰۳ - ۱۳:۴۶

ویدئو: آبرسانی با لوله در سیستان و بلوچستان در پیچ و خم نواقص

ویدئو: آبرسانی با لوله در سیستان و بلوچستان در پیچ و خم نواقص
آبرسانی با لوله در سیستان و بلوچستان در پیچ و خم نواقص، مشکلی از طرحی کلان که همچنان ادامه دارد.

به گزارش اس.بی پرس، طرح آبرسانی با لوله به مزارع سیستان چندسالیست از آن گفته می شود و هربار هم مسئولان از اجرای نهایی آن خبر می دهند، اما آنچه دیده می شود تنها خسارتیست که هرسال روی دستان کشاورز می ماند.


مدیر جهاد کشاورزی هیرمند با بیان اینکه نواقص طرح 46 هزار هکتار دشت سیستان در مزارع هیرمند به جهادکشاورزی استان اعلام شده است گفت: با رفع نواقص، مجری طرح با پیمانکاران و مشاوران این طرح را بررسی خواهد کرد تا رضایت کشاورزان را در پی داشته باشد.

 

جهانی افزود: در مراحل اول و دوم رهاسازی آب در مزارع، مشکلی برای کشاورزان وجود نداشت اما در مرحله سوم به دلیل کاهش نزولات جوی و همچنین قطع جریان آب امکان بهره برداری ممکن نیست.

 

وی با بیان اینکه هم اکنون یک برنامه زمان بندی برای کشاورزان در حال اجراست، گفت: این برنامه در نواحی یک و سه شهرستان هیرمند به دلیل پایین آمدن دبی آب در حال اجراست، و بعد از چند روز برای نواحی دو و چهار اجرا خواهد شد.

 

مدیر جهاد کشاورزی هیرمند با تاکید براینکه طرح 46 هزار هکتار نادرست اجرا شده است، گفت: این طرح در سطح وسیعی در سیستان به اجرا در آمده و باید ایرادات آن برطرف شود.

 

طرح 46 هزار هکتار دشت سیستان با هدف استفاده بهینه از منابع آبی به اجرا درآمده و حدود 12هزار هکتار از اراضی شهرستان هیرمند را پوشش می دهد با اجرای این طرح، کشت و کار در این شهرستان از دو هزار هکتار به 13 هزار هکتار رسیده است.

 


download

منبع : iribnews.ir

نظرات شما

capcha