خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9721
۱۴۰۰/۰۲/۰۴ - ۱۳:۰۵
در جلسه ستاد کرونا

روحانی: بعضی نمی‌دانند اداره کشور چگونه است / نگذاشتیم مشکل حادی برای مردم ایجاد شود / با زبان اخلاقی با هم حرف بزنیم

روحانی: بعضی نمی‌دانند اداره کشور چگونه است / نگذاشتیم مشکل حادی برای مردم ایجاد شود / با زبان اخلاقی با هم حرف بزنیم
رئیس جمهور گفت: متاسفانه آمار و ارقام نشانگر آن بود بیشتر استان‌های ما در مسیر پیک این بیماری هستند و هنوز به مراحل پایانی پیک نرسیده‌اند.

به گزارش اس.بی پرس، حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در جلسه ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا گفت: متاسفانه آمار و ارقام نشانگر آن بود بیشتر استان‌های ما در مسیر پیک این بیماری هستند و هنوز به مراحل پایانی پیک نرسیده‌اند.

 

وی ادامه داد: ۱۸ استان در مسیر پیک هستند که وضعیت ۷ استان خیلی خوب نیست. حدود ۱۲ استان به نقطه گذر از پیک چهارم کرونا رسیده‌اند که با رعایت پروتکل‌ها می‌توانند از این شرایط عبور کنند. تعداد مبتلایان، بستری‌ها و فوتی‌ها بیانگر شرایط نگران کننده اوضاع کرونایی است. از قرارگاه عملیاتی ستاد ملی کرونا می‌خواهم در این هفته و یا شاید هفته آینده نظارت افزایش یابد.

 

روحانی خاطر نشان کرد: همه آنانی که نظارت و کنترل را به دست دارند باید کارشان را تشدید کنند اگر جز این باشد نمی‌توانیم به راحتی از این موج خلاص شویم. البته مردم هم آنطور که باید پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند که لازم است در این زمینه هم مردم توجه بیشتری داشته باشند.

 

وی با بیان اینکه قانون و مقررات برای برخورد با کسانی که بهداشت عمومی را به خطر می‌اندازند وجود دارد، گفت: متاسفانه سطح رعایت نکات بهداشتی زیر ۶۰ درصد است درحالی که باید بالای ۹۰درصد باشد، دو هفته پیش رو بسیار حساس است و چاره‌ای نداریم جز اینکه در زمینه مراقبت‌ها و نظارت‌ها اقدامات را تشدید کنیم.

 

رئیس جمهور تصریح کرد: مصرف برق در کشور بالا رفته است. مردم می‌دانند برق و آب و اینترنت اگر یک روز نباشد چه مشکلاتی ایجاد می‌شود. تامین این‌ها وظیفه دولت است.

 

وی تاکید کرد: بطور روشن برای مردم مسائل گفته نمی‌شود. ما یک واکسن از کوواکس می‌خواهیم که این مقدار ۱۷۸ میلیون دلار نیاز است، پول هست جابجایی آن سخت است. برخی نمی‌دانند کشور چگونه اداره می‌شود و تحریم چه تاثیری می‌گذارد. همه نهاده‌های تولید مرغ، مرغ‌های لاین و مادر همه از خارج وارد می‌شود.

 

رئیس جمهور اظهار داشت: تحریم یک جنایت بزرگ است که در تاریخ ایران رخ داده است، اما انگار هنوز بعضی‌ها باور ندارند. ما برای وارد کردن واکسن ۱.۵ میلیارد دلار نیاز است. مردم بدانند برای ما خرید واکسن اولویت است و پول این واکسن را تامین می‌کنیم و شرایط این بیماری در همین آخر اردیبهشت بهتر خواهد شد.

 

وی بیان داشت: دولت خود را متعهد می‌داند که واکسن خارجی را تا زمان تولید واکسن داخلی تامین کند. ممکن است این ویروس از آن ویروس‌هایی باشد که سال‌ها با آن درگیر باشیم.

 

ئیس جمهور گفت: اولا باید زمان تشخیص کرونا هر چه بیشتر کاهش یابد و پس از محرز شدن ابتلای یک فرد، باید این موضوع سریعا علاوه بر خود او، به خانواده و محل کارش نیز اعلام شود، چون متاسفانه بعضی‌ها خودشان مراعات نمی‌کنند. بار‌ها این موضوع مهم را تکرار کرده ایم، اما هنوز متاسفانه این کار انجام نمی‌شود.

 

روحانی همچنین با ابراز نگرانی از شیوع نوع جدید و جهش یافته ویروس کرونا در هند، اظهار داشت: باید به طور جدی مراقبت کنیم تا ویروس جهش یافته هندی به کشور وارد نشده و گرفتاری جدیدی برای مردم ایجاد نکند.

 

رئیس جمهور همچنین تاکید کرد: بهتر است در شرایط قرمز کرونایی، یک خط قرمزی هم برای حاشیه سازی داشته باشیم و مدتی حاشیه سازی را کنار بگذاریم تا با همیاری و همکاری یکدیگر بتوانیم از وضعیت دشوار فعلی عبور کنیم.

 

 

انتهای پیام/

منبع : snn.ir

نظرات شما

capcha