خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9722
۱۴۰۰/۰۲/۰۴ - ۱۳:۱۰
نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان:

روحانیت باید نقش پدری برای جامعه ایفا کند

روحانیت باید نقش پدری برای جامعه ایفا کند
نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان گفت: ورود علما به تعیین مصادیق در انتخابات باعث از دست رفتن جایگاه پدری آنها در جامعه می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، آیت‌الله مصطفی محامی صبح امروز در دیدار صمیمی با علمای شیعه و اهل سنت استان با تسلیت سالروز وفات حضرت خدیجه (س) به قرائت و ترجمه دعاهای وارد شده در ماه مبارک رمضان پرداخت و اظهار داشت: ماه مبارک رمضان ماه خیر، برکت و معنویت است و همه مسلمانان باید از نورانیت و معنویت این ماه استفاده کرده و تا ماه رمضان سال دیگر اندوخته‌ای داشته باشند.

 

وی افزود: همه مردم در ماه مبارک رمضان نیاز به تقویت معنویت دارند اما در این بین جامعه روحانیت وظیفه سنگین‌تری بر عهده داشته و مسئول هدایت مردم و انتشار معنویت و نورانیت در جامعه است و به همین علت ما علما نیاز به تقویت بیشتری نسبت به دیگران داریم و باید برنامه ریزی بیشتری برای بهره مندی از ماه مبارک رمضان داشته باشیم.

 

امام جمعه زاهدان بیان داشت: علما و روحانیون باید تحول روحی و رشد معنوی را در وجود خود ایجاد کنند تا در جامعه نورافشانی و پرتو افکنی کرده و آحاد جامعه از این نورانیت و معنویت بهره مند شده و استفاده کنند.

 

آیت الله محامی گفت: روحانیون علاوه بر وظیفه‌ای که نسبت به شخص خود دارند نسبت به مردم نیز دارای وظایفی هستند از جمله هدایت جامعه و آشنا کردن مردم با مبانی دینی، معارف اسلامی، احکام فقهی و آداب اخلاقی که متأسفانه در جامعه اسلامی دچار آسیب‌هایی در این زمینه‌ها هستیم.

 

وی ادامه داد: یکی دیگر از وظایف علما و روحانیون آشنا کردن مردم با مبانی و ارزش‌های انقلاب اسلامی و وظایفی است که در برابر دولت و نظام اسلامی داریم که در این جهت نیز دچار آسیب‌هایی هستیم.

 

وی با اشاره به تاکید خداوند بر اخوت و برادری در جامعه ایمانی و پرهیز از آنچه که ممکن است بر انس، الفت و وحدت خدشه وارد کند گفت: خداوند توجه به شایعات، مسخره کردن و عیب جویی، برچسب زدن به یکدیگر، غیبت و سو ظن و هر چیز دیگری که به برادری و وحدت در جامعه ایمانی خدشه وارد می‌کند را نهی کرده اما متأسفانه برخی از این آسیب‌ها در سطح جامعه دیده می‌شود مانند برخی فسادهای اخلاقی، اداری و مالی که جامعه روحانیت وظیفه دارد نقش ارشادی، راهنمایی، مربی گری و تربیت کنندگی خود را نسبت به مردم و مسئولان ایفا کند.

 

نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان اظهار کرد: وظیفه اصلی روحانیت هدایتگری مردم است اما نباید به مشکلات اقتصادی، معیشتی و اجتماعی مردم بی توجه باشیم و باید تا جایی که می‌توانیم برای پیگیری مطالبات مردم تلاش کنیم.

 

وی با اشاره به نزدیکی به ایام انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا تصریح کرد: علما و روحانیون باید نقش هدایتگری را در کنار نقش پدری ایفا کرده و مردم را نسبت به وظایفشان برای حضور پر شور در انتخابات و همچنین شناخت و انتخاب هوشمندانه افراد آشنا کنند.

 

نماینده مقام معظم رهبری در سیستان‌وبلوچستان با ابراز اینکه روحانیت نباید در انتخابات به تعیین مصادیق بپردازد، اظهار داشت: در انتخابات یک نامزد برنده می‌شود و دیگران بازنده و روحانیت که باید نقش پدری برای جامعه ایفا کند اگر در میان یک طیف قرار بگیرد چه کاندیدای مدنظر رأی بیاورد و چه رأی نیاورد، از جایگاه پدری به جایگاه برادری تنزل پیدا می‌کند.

 

وی ادامه داد: مردم باید به گونه‌ای راهنمایی شوند تا فارغ از نگاه‌های قومی و مذهبی و بر اساس شایسته سالاری، توانمندی و تعهد افراد رأی داده و افرادی را انتخاب کنند که در هر جایگاهی بهترین خدمت را برای جامعه داشته باشند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha