خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9726
۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۱۰:۰۹
بازرس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان کشور خبر داد؛

افزایش قیمت نان درسیستان و بلوچستان

افزایش قیمت نان درسیستان و بلوچستان
بازرس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان کشور گفت: براساس نرخ نامه جدید، قیمت نان، ۵۰۰ تومان نسبت به سال قبل افزایش نرخ پیدا کرده و احتمال افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصدی آن در سال جاری نیز پیش‌بینی می شود.

به گزارش اس.بی پرس، علیرضا کیخایی بیان کرد: قبل از آغاز سال جاری، قیمت جدید نان در ستاد تنظیم بازار سیستان و بلوچستان ارائه و مورد رای گیری قرار گرفت و ما مخالف آن بودیم اما این نرخ جدید پس از انجام رای گیری با 12 رای موافق و 8 رای مخالف به تصویب رسید.

 

وی تاکید کرد: براساس نرخ نامه جدید، قیمت نان، ۵۰۰ تومان نسبت به سال قبل افزایش نرخ پیدا کرده و احتمال افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصدی آن در سال جاری نیز پیش بینی می شود.

 

کیخایی تصریح کرد: براساس قانون اگر نامه‌ای از سمت سازمان صمت به اتحادیه خبازان ارسال شود اتحادیه و اعضای آن، موظف به اجرای دستورالعمل های ابلاغی هستند.

 

وی با اشاره بر اینکه براساس نرخ نامه جدید نان سنگک براساس وزن باید به مردم عرضه شود، تاکید کرد: اگر وزن نان و یا چانه نان کمتر بوده و نان کیفیت لازم را نداشته باشد، از نظر ما تخلف انجام شده و مردم می توانند با ارائه گزارشات و شکایات خود به سامانه 124 صنعت، معدن و تجارت استان موضوع را جهت پیگیری و رسیدگی قانونی اطلاع رسانی کنند.

 

شایان ذکر است، در چندماه اخیر نارضایتی هایی بابت افزایش قیمت نرخ نان و عدم رعایت دستورالعمل ها در بین شهروندان زاهدانی و هم استانی ها به وجود آمد و شکایات و درخواست های متعددی جهت پیگیری به این رسانه ارسال شده است.

 

 

 

انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha