خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9728
۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۱۰:۱۸
فرماندار قصر قند:

جاری شدن سیلاب در قصرقند خسارت جانی و مالی نداشته است

جاری شدن سیلاب در قصرقند خسارت جانی و مالی نداشته است
پاک اندیش گفت: بارش ۳۰ میلی‌متر باران در شهر قصرقند خسارت جانی و مالی نداشته و تنها موحب آبگرفتگی معابر و جاری شدن روان آب شده است.

به گزارش اس.بی پرس، رحیم بخش پاک اندیش فرماندار قصر قند گفت: بارندگی امروز خسارت جانی و مالی نداشته و فقط در شهر قصرقند از پاسک تا هلنچکان و کورسر و محدوده شهر باریده است.

 

وی بیان کرد: این بارندگی پیش بینی نشده بوده و همه را در این روزهای تابستان غافلگیر کرد و حجم زیادی روان آب بویژه در محله دلشادی قصرقند جاری شده است.

 

قصرقند با ۶۱ هزار نفر در ۵۶۰ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز سیستان وبلوچستان واقع شده است.

 

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به صدور هشدار سطح زرد این اداره کل گفت: از بعدازظهر شنبه سامانه همرفتی در ارتفاعات جنوبی استان فعال شد.

 

محسن حیدری اظهارداشت: این سامانه ارتفاعات جنوب استان به ویژه شهرستان های راسک، سرباز، قصرقند و نیکشهر را فرا گرفت.

 

وی ادامه داد: رگبار باران با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی و احتمال تگرگ در ساعات بعدازظهر و اوایل شب از پیامدهای مخاطره آمیز این سامانه همرفتی است.

 

مدیرکل هواشناسی افزود: توصیه می شود در زمان رانندگی احتیاط لازم در دستور کار قرار گیرد و از تردد و توقف بستر و حاشیه مسیل ها خودداری شود, کوهنوردان نیز با توجه به احتمال بالای برخورد صاعقه از صعود به ارتفاعات پرهیز کنند.

 

او بیان کرد: رگبارهای شدید در بازه زمانی کوتاه و وقوع صاعقه از ویژگی های سامانه های همرفتی است که با توجه به شاخص های همرفت، شدت آن درجات مختلفی دارد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : yjc.ir

نظرات شما

capcha