خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9736
۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۱۵:۱۵
در سیستان و بلوچستان؛

بسته‌شدن مرز سراوان به‌روی سوختکش‌ها / سرنوشت پشت مرز مانده‌ها چه می‌شود؟‌

بسته‌شدن مرز سراوان به‌روی سوختکش‌ها / سرنوشت پشت مرز مانده‌ها چه می‌شود؟‌
با بسته شدن مرز مشترک پاکستان و ایران توسط نیروهای پاکستانی، تعداد زیادی سوختکش در دو سوی مرز آواره شده‌اند و با وجود انتظار اقدام برای حل موضوع از سوی مسئولان استان، کسی پاسخگوی شرایط نیست.

به گزارش اس.بی پرس، مدتی است مرز مشترک پاکستان و ایران در محدوده شهرستان سراوان بسته شده است و پاکستان در پی کشیدن سیم خاردار در محدوده مرز است؛ از طرفی با توجه به تبادل سوخت بین ایران و پاکستان به‌شیوه سوختکشی با خودرو و موتورسیکلت، سوختکشان و سوخت‌بران بلوچستان به مشکل خورده‌اند.

 

در همین زمینه با فرماندار سراوان که مرز "شمسر" به‌عنوان یکی از مرزهای اصلی تبادل سوخت بین ایران و پاکستان در آن قرار دارد، تماس گرفتیم و وی در این باره با تأکید بر اینکه مرز از سوی ایران بسته نشده است، اظهار داشت: مرز از طرف پاکستان و پیش از ایام عید امسال بسته شده و تقریباً بحث انسداد مرز در میان است.

 

سعید تجلیلی ادامه داد: طرف پاکستانی در حال کشیدن سیم خاردار حایل مرز است و ما دقیقاً نمی‌دانیم برنامه آنها چیست و حتی نمی‌دانیم امکان دارد راه گذری هم بگذارند یا خیر و فعلاً تا این لحظه مرز را بسته‌اند که این موضوع موجب تجمع تعداد زیائب از سوختبران پشت مرز شده است.

 

پمپ‌بنزین‌های شهر به‌شدت خلوت شده‌اند، چرا که رفت‌وآمد ماشین‌های سوختکش، کمتر شده است و موضوع در حقیقت از جانب پاکستان رقم خورده است اما مسئله‌ای که در این میان نباید از آن غافل ماند، ماندن جمعی از سوختکش‌های ایرانی در آن سوی مرز ایران است.

 

هم‌اکنون در روستاهای مرزی مانند "حق‌آباد و شمسر" مقدار زیادی گازوئیل در خانه‌ها ذخیره شده است که این موضوع می‌تواند برای جان هزاران انسان خطرآفرین باشد و این امر ضرورت ورود هرچه سریع‌تر مسئولان به حل موضوع را بیش از پیش می‌کند.

 

 

انتهای پیام‌/

منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

capcha