خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9765
۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۱۰:۱۰
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق:

مصرف برق مشترکان سیستان و بلوچستان افزایش یافته است

مصرف برق مشترکان سیستان و بلوچستان افزایش یافته است
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان گفت: مصرف برق مشترکان این استان از ابتدای امسال تا کنون نسبت به مدت مشابه پارسال بیش‌از متوسط کشوری افزایش یافته است.

به گزارش اس.بی پرس، خلیل عوض زاده بیان کرد: با توجه به افزایش زودهنگام میانگین دمای هوا در کشور و به تناسب آن در سیستان و بلوچستان که منجر به استفاده از سیستم‌های سرمایشی و عدم رعایت الگوی بهینه مصرف شده متأسفانه با افزایش پیک مصرف برق استان مواجه هستیم.

 

وی با بیان اینکه بیش از ۸۰ درصد مشترکان برق این استان در بخش خانگی قرار دارند ادامه داد: تنظیم کولرهای گازی روی درجه آسایش (دمای ۲۵ درجه)، استفاده از دور کند کولرهای آبی، عدم استفاده از وسایل برقی پر مصرف در ساعات اوج بار (ساعات ۱۲ تا ۱۷ روز و ۱۹ تا ۲۳ شب)، استفاده از نور طبیعی روز و عدم استفاده از لامپ های پرمصرف برای تأمین روشنایی از جمله موثرترین راه ها برای کاهش و رعایت الگوی مصرف است.

 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان از آمادگی این شرکت برای عبور موفق از پیک بار تابستان امسال خبر داد و افزود: با توجه به برگزاری مانورهای جهادی سراسری و استانی مختلف در سطح استان و اصلاح و توسعه شبکه‌های توزیع برق امیدوار هستیم در تابستان سالجاری با موفقیت پیک تابستان را سپری کنیم.

 

وی به لزوم همکاری مردم و دستگاه‌های اجرایی در مدیریت مصرف اشاره کرد و ادامه داد: بدون مشارکت مردم نمی‌توان انتظار داشت که طرح‌های مدیریت مصرف به نتیجه برسد، بنابراین با  دعوت به رعایت الگوی مصرف انتظار داریم همچون گذشته همراهی مناسبی از سوی مشترکان برق انجام شود.

 

 

برق امید فرصتی مناسب برای دریافت تخفیف ۱۰۰ درصدی بهای برق

 عوض زاده به طرح برق امید اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه بخش زیادی از مشترکان برق سیستان و بلوچستان در بخش خانگی قرار دارند، این طرح فرصت مناسبی برای این مشترکان است تا با کاهش مصرف برقشان و قرارگیری در گروه مشترکان کم مصرف از تخفیف ۱۰۰ درصدی بهای برق بهره مند شوند.

 

وی با اشاره به اینکه اجرای این طرح از ابتدای آبان سال گذشته آغاز شده است، افزود: در این طرح مشترکان به سه دسته‌ی کم ‌مصرف، خوش‌ مصرف و پرمصرف تقسیم می شوند و  مشترکانی که الگوی کم‌ مصرفی را رعایت کنند از تخفیف ۱۰۰ درصدی بهره‌ مند خواهند شد.

 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان گفت: الگوی مصرف برای مشترکان کم‌ مصرف در مناطق گرمسیری این استان شامل؛ شهرستان‌های زابل و چابهار  ماهانه ۴۰۰ کیلووات، گرمسیری ۲ و ۳ ماهانه ۲۰۰ کیلووات و مناطق گرمسیری چهار که شامل شهرستان‌های زاهدان و خاش است ماهانه ۱۵۰ کیلووات ساعت است.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha