خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9782
۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۰۹:۳۸
لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱؛

صدرنشینی استقلال با تساوی مقابل الاهلی؛ همه چیز به روز آخر کشیده شد

صدرنشینی استقلال با تساوی مقابل الاهلی؛ همه چیز به روز آخر کشیده شد
تیم فوتبال استقلال با تساوی مقابل الاهلی عربستان، به صدر گروه سوم لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد.

به گزارش اس.بی پرس، تیم فوتبال استقلال در پنجمین دیدار خود در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا از ساعت ۰۰:۴۵ بامداد روز چهارشنبه در ورزشگاه ملک عبدالله جده به مصاف الاهلی عربستان رفت و در پایان هر دو تیم به تساوی بدون گل رضایت دادند تا استقلال با این یک امتیاز و با تفاضل گل بهتر نسبت به الدحیل و الاهلی به صدر جدول گروه سوم صعود کند. 

 

 

نیمه نخست:

استقلال از همان ابتدا بازی را هجومی شروع کرد. مهدی قایدی در دقیقه ۹ با پاس غفوری صاحب موقعیت خوبی شد و توانست با یک شوت خوب دروازه الاهلی را تهدید کند. با شوت قایدی اولین کرنر استقلال بدست آمد و ارسلان مطهری روی ارسال اسماعیلی و با ضربه سر دروازه نماینده عربستان را تهدید کرد.

 

الاهلی در دقیقه ۱۴ صاحب یک ضربه آزاد در پشت محوطه جریمه استقلال شد و عبدالرحمن غریب دروازه آبی پوشان را با یک ضربه خطرناک تهدید کرد اما مظاهری موفق شد توپ را دفع کند تا خطر از دروازه تیمش برداشته شود.

 

در دقیقه ۲۸ بازی عبدالرحن غریب بازیکن ریزنقش الاهلی با یک ارسال زیبا سوما را صاحب یک موقیت خوب کرد و ضربه سر این مهاجم خطرناک از بالای دروازه استقلال به بیرون رفت. 

 

در دقیقه ۳۹ یک کرنر ارسالی به روی دروازه با اشتباه مدافعین استقلال از آنها عبور کرد و به عبدالباسط رسید که ضربه این بازیکن به تیرک دروازه مظاهری برخورد کرد. فرشید اسماعیلی در دقیقه پایانی نیمه اول توانست بایک حرکت زیبا و شوت خطرناک دروازه الاهلی را تهدید کند.

 

 

نیمه دوم: 

در دقیقه ۶۵ یک ارسال خطرناک از سمت راست به روی دروازه استقلال با ضربه سر خطرناک عمر السوما همراه شد که شرید مظاهری با یک خروج خوب، به زیبایی این توپ خطرناک را راهی کرنر کرد.

 

شوت خطرناک ادریس فتوحی در دقیقه ۶۸ از پشت محوطه جریمه استقلال با واکنش رشید مظاهری راهی کرنر شد و کرنر ارسالی نیز با ضربه سر محمد آل فتیل به تیر دروازه استقلال برخورد کرد و به بیرون رفت.

 

در دقیقه ۷۳ شوت سعید مهری از پشت محوطه جریمه زده شد که توپ از بالای دروازه و با اختلاف به بیرون رفت. در دقیقه ۸۱ پاس سلطان مندش در پشت محوطه جریمه به عمر السوما رسید و شلیک پرقدرت این بازیکن به شکل خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت.

 

در دقیقه ۸۷ شوت غفوری از روی یک ضربه آزاد با اختلاف زیاد از بالای دروازه الاهلی عبور کرد.

 

 

فرهاد مجیدی نفرات زیر را برای این دیدار در نظر گرفت: 

رشید مظاهری، عارف غلامی، سیاوش یزدانی،سید احمد موسوی(داریوش شجاعیان)، هرویه میلیچ، مهدی مهدی‌پور، فرشید اسماعیلی، آرش رضاوند(سعید مهری)(مسعود ریگی)، وریا غفوری، ارسلان مطهری(شیخ دیاباته) و مهدی قایدی(بابک مرادی)

 

ترکیب تیم الاهلی نیز با نفرات زیر به مصاف استقلال رفت:

محمد العویس، معتز هوساوی، محمد آل فتیل، عبدالله حسون، عبدالباسط هندی، نوح الموسی، ادریس فتوحی، اِلویس ساریچ( سلطان المندش)، سلمان المؤشر(حسین المقهوی)، عبدالرحمن غریب و عمر السوما

 

این دیدار در حالی برگزار شد که ساعتی پیش تیم الشرطه عراق توانست شگفتی‌ساز شده و الدحیل صدرنشین را با نتیجه دو بر یک شکست دهد تا شانس استقلال برای صعود از گروه بیشتر شود. استقلال در هفته اول مرحله گروهی لیگ قهرمانان موفق شده بود الاهلی را با نتیجه پنج بر دو شکست دهد.

 

در گروه سوم لیگ قهرمانان آسیا منطقه غرب، تیم استقلال با ۸ امتیاز و به لطف تفاضل گل بهتر در صدر قرار دارد و دو تیم الدحیل و الاهلی نیز ۸ امتیازی هستند و در رده های دوم و سوم قرار دارند. الشرطه عراق نیز که در دیدارهای قبلی خود هیچ امتیازی کسب نکرده بود، با پیروزی برابر الدحیل قطر ۳ امتیازی شد. 

 

استقلال باید در آخرین دیدار خود در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا روز جمعه ۱۰ اردیبهشت ماه از ساعت ۲۲:۱۵ به مصاف الشرطه عراق برود. 

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha