خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9785
۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۰:۰۴
جلیلی خبر داد؛

واکسن کووایران برکت چه عوارضی برای دریافت کنندگان داشته است؟

واکسن کووایران برکت چه عوارضی برای دریافت کنندگان داشته است؟
مدیر گروه تحقیقات تولید واکسن کووایران برکت درباره عوارض‌ پیش آمده برای دریافت کنندگان واکسن در مطالعه انسانی توضیحاتی داد.

به گزارش اس.بی پرس، حسن جلیلی مدیر گروه تحقیقات تولید واکسن کووایران برکت اظهار کرد: پایه ساخت واکسن کووایران برکت، ویروس کشته شده است.

 

او با بیان اینکه ما در راستای تزریق واکسن ۴ گرید عوارض داریم که گرید نوع  ۴ شدید ترین نوع عارضه است،گفت: عوارضی که در تزریق واکسن در فاز یک و دو مطالعه انسانی دیده شد، تحقیقا از نوع گرید یک بود و تنها این عارضه در بین داوطلبان دریافت کننده مشاهده شد.

 

مدیر گروه تحقیقات تولید واکسن کووایران برکت افزود: تنها عوارضی همچون سردرد و بدن درد خفیف، تب خفیف، قرمزی محل تزریق را مشاهده کردیم.

 

جلیلی با بیان اینکه در کنار مطالعه فاز دو ما مطالعه افراد ۵۰ تا ۷۵ سال را نیز داشتیم، ادامه داد: ۳۲ نفر در این بازه سنی واکسن را دریافت کردند که عوارض مشاهده شده در این افراد کمتر از افرادی بود که در سنین پایین تر واکسن را تزریق کردند.

 

او با بیان اینکه اگر همه چیز خوب پیش رود و رضایت بخش باشد و رگولاتور اجازه دهد، فکر می کنم اواخر خردادماه ما وارد واکسیناسیون عمومی شویم، گفت: در فاز دو افرادی که دارای بیماری زمینه ای بودند واکسن را دریافت کردند و در فاز سه نیز این اقدام انجام خواهد شد.

 

مدیر گروه تحقیقات تولید واکسن کووایران برکت بیان کرد:برخی از ایرانی هایی که در خارج از کشور سکونت دارند نیز خواهان دریافت واکسن کووایران برکت هستند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : yjc.ir

نظرات شما

capcha