خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9790
۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۱۰:۱۰
مدیرکل ورزش و جوانان استان؛

پارسال ۲۰۰ دوره رقابت ورزشی برای بانوان سیستان و بلوچستان اجرا شد

پارسال ۲۰۰ دوره رقابت ورزشی برای بانوان سیستان و بلوچستان اجرا شد
مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان گفت: ۲۰۰ دوره رقابت‌های ورزشی پارسال به صورت آنلاین و حضوری برای ورزشکاران بانوی این استان برگزار شده است.

به گزارش اس.بی پرس، ادهم کرد زابلی بیان کرد: هم‌اینک هشت هزار و ۸۰ زن ورزشکار در رشته‌های مختلف ورزشی در سیستان و بلوچستان فعالیت دارند که در ۴۴ هیات ورزشی استانی و ۲۲۰ هیات شهرستانی از جمله کریکت، بدمینتون، والیبال، ورزش‌های رزمی، شنا، دو و میدانی، آمادگی جسمانی، هندبال، تیراندازی، بسکتبال و پینگ پنگ فعالیت می‌کنند.

 

وی ادامه داد: بانوان سیستان و بلوچستانی دارای ظرفیت‌های ورزشی بالقوه‌ای هستند که در صورت توجه به این قشر می‌توان به موفقیت‌های بیشتری در  ورزش زنان دست پیدا کرد.

 

مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان گفت: همچنین با توجه به اهمیت گسترش ورزش‌های همگانی در بین بانوان ویژه برنامه‌های مختلفی از جمله برگزاری جشنواره‌ها و همایش‌های مختلف برای عمومی کردن ورزش در دستورکار این نهاد قرار گرفته که همه ساله با استقبال بسیار مطلوب این قشر از جامعه روبه رو می‌شود.

 

وی اجرای ۱۳۸ برنامه فرهنگی به صورت مجازی و حضوری، برگزاری ۳۲ دوره رقابت‌های ورزشی، دعوت ۹ ورزشکار به اردوی تیم ملی، انتخاب ۶ نفر به عنوان برگزیده تیم ملی، حضر ۱۲ تیم در لیگ‌های کشوری، کسب ۲۳ مقام کشوری، شرکت در ۳۹ دوره رقابت‌های ملی و جهانی، برگزاری ۱۳۰ کلاس آموزشی به همراه ۹۳۴ برنامه همگانی را از مهمترین عملکرد حوزه بانوان استان در سال ۹۹ عنوان کرد.

 

کرد گفت: همچنین با توجه به تنوع فرهنگی تاکنون ۱۳۰ بازی بومی و محلی در سیستان و بلوچستان شناسایی شده که سال گذشته ۳۱۳ برنامه ویژه بانوان در استان اجرایی شد.

 

وی اجرای طرح سنجش ساختار قامتی ویژه زنان روستایی در ۲۰ روستا و مشارکت ۴۹۰ نفر، برپایی جشنواره دا با مشارکت حدود ۳۰۰ نفر و طرح طبیعت گردی با مشارکت ۲ هزار و ۳۸۵ نفر را از دیگر اقدامات در حوزه بانوان در این استان ذکر کرد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

امیرعبداللهیان در توییتر مطرح کرد؛

ایران همواره به احترام پاسخ متقابل می‌دهد

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل