خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9797
۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۱۰:۵۶
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس؛

بیمارستان ۳۲۰ تخت‌خوابی زاهدان با وجود پیشرفت ۹۵ درصدی همچنان بلاتکلیف است

بیمارستان ۳۲۰ تخت‌خوابی زاهدان با وجود پیشرفت ۹۵ درصدی همچنان بلاتکلیف است
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: با توجه به اینکه هنوز تجهیزاتی برای بیمارستان ۳۲۰ تخت‌خوابی زاهدان تهیه نشده، لزومی به افتتاح زودتر از موعد نیست و دولت نیز مطمئن باشد ما این بیمارستان را از دستاوردهای دولت دوازدهم می‌دانیم.

به گزارش اس.بی پرس، حسینعلی شهریاری بیان کرد: در مورد بیمارستان 320 تخت‌خوابی زاهدان که وعده داده شد در همین دولت می‌خواهند آن را افتتاح کنند من از مسئولان مربوطه پیگیر شدم که می‌گویند حداکثر دو هفته دیگر کار ساختمانی آن به اتمام خواهد رسید اما مسئله اصلی تامین تجهیزات آن است.

 

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه قطعاً تا آن زمان تامین تجهیزات این بیمارستان تکمیل نخواهد شد، ادامه داد: بنده پیگیری کردم هنوز تجهیزات کامل به آن اختصاص داده نشده، ضمن اینکه دولت نیز با توجه به روزهای پایانی فعالیت دوست دارد هرچه سریع‌تر این بیمارستان افتتاح شود اما با این شرایط افتتاح شایسته نیست و دولت هم مطمئن باشد ما این بیمارستان را از دستاوردهای دولت دوازدهم می‌دانیم.

 

وی افزود: بنده معتقدم افتتاح این بیمارستان باید به موقع انجام شود یعنی وقتی که تخت به طور کامل داشته باشد و ما نیز بتوانیم در آن بیمار بخوابانیم؛ قول هم می‌دهیم که همه جا بگوییم این دولت بیمارستان را ساخته و این سند افتخاری برای همین دولت است و یا اینکه  آن را به لحاظ تجهیزات کامل کنند و بعد از افتتاح کنند.

 

شهریاری تصریح کرد: سوال اینجاست که اگر ساختمان بیمارستان تکمیل شد، آیا بدون تجهیزات می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد؟ باید تجهیزات آن نیز کامل باشد تا بتوانیم در آن بیمار بخوابانیم و لازم است از افتتاح شتابزده بیمارستان پرهیز شود.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تیرماه سال گذشته اعلام کرده بود "بیمارستان 320 تخت‌خوابی زاهدان با 95 درصد پیشرفت فیزیکی و به عنوان یکی از بزرگترین مراکز ارائه خدمات تخصصی و فوق تخصصی استان در آینده نزدیک به بهره‌برداری می‌رسد"، پنج درصدی که با وجود شیوع کرونا ویروس و نیاز جدی حوزه بهداشت و درمان استان به این زیرساخت مهم، همچنان به اتمام نرسیده است.

 

 

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

capcha