خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9810
۱۴۰۰/۰۲/۱۰ - ۱۰:۲۳
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان:

تلاش برای تقویت اقتصاد و توان دفاعی کشور یکی از راه‌های تحصیل تقوا است

تلاش برای تقویت اقتصاد و توان دفاعی کشور یکی از راه‌های تحصیل تقوا است
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: یکی از راه‌های تحصیل تقوای الهی تلاش برای تعالی اخلاقی، معنوی و رشد علمی، فرهنگی، اقتصادی و افزایش توان دفاعی و نظامی جمهوری اسلامی است.

به گزارش اس.بی پرس، آیت‌الله مصطفی محامی روز جمعه در سخنرانی مجازی در پی تعطیلی نمازهای جمعه به علت شیوع گسترده ویروس کرونا، با اشاره به مناسب های پیش رو در هفته آینده اظهارداشت:هم‌اینک  نیمی از ماه مبارک رمضان گذشته و در هفته آینده شب های قدر را پیش رو داریم که باید تلاش کنیم تا قدر این شب ها را بهتر دانسته و پیوند خود با معبود را تقویت کنیم.

 

وی به قرائت و ترجمه فرازی از دعای وارد شده در ماه مبارک رمضان و شب های قدر پرداخت و بیان کرد: شب های قدر پیوند ویژه ای با قرآن و ولایت الهی دارد زیرا هم شب نزول قرآن است و هم شبی که ملائکه الهی تا صبح  بر ولی خداوند نازل می شوند چنانچه که در آغاز سوره قدر نیز آمده و به اهمیت شب قدر اشاره کرده است.

 

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان ادامه داد: جمعه هفدهم ماه مبارک رمضان سالروز شروع جنگ بدر است اولین جنگی که در سال دوم هجری میان اسلام و کفر سر گرفت و رسول اکرم(ص) خودشان فرماندهی در این جبهه را بر عهده داشتند؛ هر چند درگیری جبهه اسلام و کفر قبل از آن و از آغاز بعثت پیامبر شروع شده بود اما درگیری رسمی نظامی در جنگ بدر شکل گرفت و البته این تقابل و درگیری در طول تاریخ ادامه داشته و تا ظهور حضرت مهدی(عج) نیز ادامه دار خواهد بود.

 

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان تاکید کرد: باید همواره توجه داشته باشیم که دشمنی دشمن ادامه خواهد داشت و دشمن هیچگاه از دشمنی خود دست بر نمی دارد و ما باید راه سرداران و شهیدان جبهه اسلام و مقاومت را با افتخار و عزت دنبال کنیم و به گفتگو و لبخند های دشمن دل خوش نکنیم.

 

عضو هیات علمی جامعه المصطفی اظهارداشت: باید با دیپلماسی قوی در جهت خدمت به جبهه مقاومت، انقلاب اسلامی و بهروزی مردم جامعه مسلمان تلاش کنیم.

 

آیت‌الله محامی با اشاره به شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه روز جهانی کارگر این روز را به جامعه کارگری استان تبریک گفت و تصریح کرد: این قشر پر تلاش نقش مهم و گسترده ای را در رشد اقتصادی و بالا رفتن تولید در کشور ایفا می کنند اما متاسفانه با وجود اهمیت جایگاه، نقش ویژه و گستردگی فعالیت‌شان؛ در همه ایام سال  با مشکلات فراوانی مواجه هستند.

 

وی ادامه داد: جامعه کارگری سنگ زیرین آسیای اقتصاد کشور هستند که در طول سال هم از لحاظ معیشتی و هم از لحاظ کار و اشتغال با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند.

 

امام جمعه زاهدان گفت: در سال ۱۴۰۰ و با توجه به نامگذاری سال تحت عنوان تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها همه مردم و مسوولان وظیفه دارند تا در جهت رفع مشکلات جامعه کارگران چه از حیث معیشتی و چه از حیث توسعه تولید، اشتغال و تجارت تلاش کنند.

 

این استاد درس خارج حوزه علمیه با اشاره به یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ماه روز شهادت شهید مرتضی مطهری و روز معلم این روز را به همه معلمان آموزش و پرورش تبریک  گفت و افزود: همه این معلمان در ارتقای علمی، فرهنگی، اخلاقی و معنوی جامعه نقش مهمی دارند خصوصا در تربیت نسل جدید که گنج های ارزشمندی هستند.

 

آیت الله محامی افزود: باید توجه داشته باشیم که معلمان و اساتید نقش ارزشمندی را در سلسله تعلیم و تربیت الهی ایفا می کنند تا حدی که سر سلسله امر تعلیم خود خداوند است و خداوند در بحث تعلیم خود را معلم معرفی می کند و تعریف ویژه اش هم نسبت به پیامبرش است که می فرماید« هرآنچه را تو نمی توانی بیاموزی ما به تو آموختیم» و البته پیامبر که معدن و شهر علم است امام علی(ع) را دروازه این شهر معرفی کرده است و معلمان در ادامه این سلسله تعلیم الهی هستند و باید به جایگاه خود توجه داشته باشند و قدر آن را بدانند.

 

رئیس شورای فرهنگ عمومی سیستان و بلوچستان بیان کرد: در بحث تربیت هم همین گونه است وخداوند مربی اول و «رب العالمین» است به طوری که پرورش دهنده همه عالمیان بوده و تربیت ویژه او هم برای پیامبرش است که از پیامبر گرامی اسلام نقل شده «پروردگار من مرا خوب ادب و تربیت کرده» برای همین ایشان واسطه فیض الهی بین خدا و مردم بودند و از امام علی(ع) نیز  نقل شده من ادب شده و تربیت شده دست پیامبر(ص)هستم و من هستم که مومنان را تربیت و ادب می کنم و چنانچه پیامبر اکرم(ص) واسطه فیض بین خدا و مردم بود امام علی(ع) هم واسطه فیض بین پیامبر و جامعه اسلامی است و معلمان و اساتید ما در این سلسله تربیت قرار می گیرند.

 

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: معلمان و اساتید باید به جایگاه ارزشمند خود توجه داشته و به رسالت خطیر خود درست عمل کنند و وظیفه ما مردم مسلمان نیز این است که زحمات این عزیزان را خصوصا در زمان شیوع ویروس کرونا و سختی هایی که در راه تعلیم و تربیت پیش آمده قدر بدانیم.

 

آیت الله محامی اظهارداشت: ۱۹ ماه مبارک رمضان سالروز ضربت خوردن امیرالمومنین علی(ع) در مسجد کوفه و ۲۱ ماه رمضان نیز سالروز شهادت ایشان است و باید توجه داشته باشیم که امام علی(ع)، برادر، وصی، جانشین و برترین خلق بعد از پیامبر(ص) است و نه تنها سردار جبهه های جنگ اسلام علیه کفر  بلکه سردار جبهه اقتصادی هم بود و در سال هایی که خانه نشین شده و از هدایت جامعه اسلامی کنار گذاشته شده بود همواره در حال کار و تلاش بود و چاه آب حفر کرده و نخلستان درست می کرد و اینها را نه برای خود بلکه برای خدمت به جامعه اسلامی وقف می کرد.

 

امام جمعه زاهدان ادامه داد: امام علی(ع) نه تنها سردار جبهه اقتصادی که سردار مدیریت جامعه اسلامی و به دنبال عدالت خواهی بود و در دوره پنج ساله حکومتش با همه درگیری ها، جنگ ها و سختی ها تابلوی درخشانی از عدالت خواهی را نشان داد که این دوران کوتاه حکومت علوی همچنان بر صفحه تاریخ می درخشد و تلالو آن چشم های مردمان عدالت خواه را به خود خیره می کند و همین متانت و عدالت او بود که باعث شد عده ای نتوانند تحمل کنند و زمینه شهادت او را فراهم کردند.

 

آیت الله محامی با عرض تسلیت شهادت امیرالمومنین علی(ع) توفیق برای استفاده بیشتر و بهتر از برکات ماه مبارک رمضان و شب های قدر را از درگاه ایزد منان خواستار شد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha