خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9821
۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۱:۲۴
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های کشور؛

تاکسی ‌های اینترنتی و زرد در رقابتی نابرابر/ آیا موانع برای تاکسی ‌های رسمی مرتفع می‌شود؟

تاکسی ‌های اینترنتی و زرد در رقابتی نابرابر/ آیا موانع برای تاکسی ‌های رسمی مرتفع می‌شود؟
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های کشور درباره مقایسه تاکسی‌های اینترنتی و رسمی توضیحاتی داد.

به گزارش اس.بی پرس، مرتضی ضامنی مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های کشور درباره مقایسه تاکسی‌های رسمی و اینترنتی اظهار کرد: یک سری قوانین و مقررات ما در حوزه عملکرد تاکسی‌های اینترنتی و رسمی داریم مثلا در بخش تاکسی‌های اینترنتی قانون سن وجود دارد یعنی هر راننده ای در هر سنی نمی‌تواند این شغل را داشته باشد و باید گواهینامه آن مورد تایید قرار گیرد.

 

وی ادامه داد: در بحث قیمت‌گذاری‌ها هم طبیعتا تاکسی‌های رسمی چارچوب‌های مشخصی برای خود دارند که حتما باید در شورای اسلامی شهر مطرح شود و به تصویب برسد و نهایتا پس از تایید فرمانداری شهر مربوطه، قیمت‌گذاری اجرایی می‌شود.

 

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های کشور تصریح کرد: در حوزه تاکسی‌های برخط، موضوع عرضه و تقاضا مطرح است و این قیمت‌گذاری‌ها با مدیریت شرکت‌های مربوطه تعیین می‌شود و این محدودیت‌ها در حوزه حمل و نقل تاکسی‌های رسمی وجود دارد، اما برخی قید و بند‌ها در تاکسی‌های اینترنتی وجود ندارد.

 

وی تاکید کرد: طبیعتا ما باید فضایی را فراهم کنیم که فعالیت رانندگان تاکسی‌های رسمی با رانندگان تاکسی‌های اینترنتی در یک رقابت سالم و آزاد باشد و اگر لازم بود برخی از ضوابط و قید و بند‌ها را برای ایجاد رقابتی آزاد وضع یا تعدیل کنیم.

 

ضامنی یادآور شد: ما تلاش می‌کنیم که ان شاءالله در آیین‌نامه‌ها، پیشنهادات خود را در این ۲ حوزه ارائه دهیم تا در صورت تایید، برخی موانع را برای تاکسی‌های رسمی تا حدودی مرتفع کنیم.

 

 

انتهای پیام/

منبع : yjc.ir

نظرات شما

capcha