خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9842
۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۳:۱۷

تشنگی سیستان به خاطر خیانت دیپلماسی در میدان/ ظریف قطره‌ای از جوهر حاج قاسم را داشت هامون دریا بود

تشنگی سیستان به خاطر خیانت دیپلماسی در میدان/ ظریف قطره‌ای از جوهر حاج قاسم را داشت هامون دریا بود
آقای ظریف تشنگی سیستان حاصل خیانت شما در دیپلماسی است، خیانتی که شما در میدان عمل داشتید؛ سال‌ها مردم را معطل دیپلماسی کردید که حتی یک نمره قبولی هم در این سال‌های فعالیتتان در آن کسب نکردید.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، جنجالی که انتشار فایل صوتی دکتر ظریف در رسانه‌های معاند ازجمله ایران اینترنشنال و بی‌بی‌سی فارسی منتشر کردند، هفته‌ای است نقل محافل شده است. رسانه‌ای این نیست که به اظهارات کودکانه وزیر امور خارجه ایران که هزینه‌های بسیاری در حوزه اجتماعی، سیاسی و بین‌المللی برای کشور به دنبال داشته است، نپرداخته باشد.


با نگاهی به شرایط هشت سال گذشته سیستان و بلوچستان و رنجی که مردم این سرزمین براثر بی‌آبی کشیدند متوجه می‌شوید ظریف در این مدت که سکان‌دار وزارت خارجه بود چه اهمال‌کاری‌هایی در حق این مردم کرده است. چه آب‌های جاری نشد چراکه او آبرویی در مسیر دیپلماسی و مذاکره با افغانستانی‌ها خرج نکرد؛ هرچند او که ناف سیاست خارجه کشور را به گفتگو با کدخدا گره‌زده بود هم چیزی عایدش نشد.


ظریف شهریورماه 1397 در برنامه حالا خورشید، در گفتگو با رضا رشید پور و مقابل چشمان میلیون‌ها ایرانی از تشکیل کمیته آب و مذاکره با افغانستان برای گرفتن آب سخن گفت. او حتی گرفتن آب از افغانستانی‌ها را به خواستگاری تشبیه کرد.


حالا که آقای وزیر از آن فاز شوخی‌های بی‌نمکش خارج‌شده و در آن فایل صوتی خیلی جدی به دستاوردهای حاج قاسم، مرد واقعی میدان حمله کرد ما هم شوخی را کنار می‌گذاریم.


آقای ظریف تشنگی سیستان حاصل خیانت شما در دیپلماسی است، خیانتی که شما در میدان عمل داشتید. سال‌ها مردم را معطل دیپلماسی کردید که حتی یک نمره قبولی هم در این سال‌های فعالیتتان در آن کسب نکردید. آن از قطع‌نامه 598 که هنوز اشکالات اساسی درش دیده می‌شود و این هم از برجامی که در مستند فروشنده مفصل به خیانت‌های شما پرداخته است.


برجامی که 14 ماه قبل توسط گروه بین‌المللی بحران (international Crisis Group) متن توافقنامه‌اش تهیه و منتشرشده بود و عین آن را پذیرفتید. این‌همه رفتید و آمدید و در هتل‌های مجلل خوردید و خوابیدید، حداقل یک‌بند هم شما اضافه می‌کردید.


اگر آن دیپلماسی کذایی‌تان نبود، اگر یک قطره از جوهر وجودی حاج قاسم در وجود شما هم بود، برای آب این مردم وارد گود مذاکره می‌شدید و به نتیجه می‌رسیدید. اگر از زمان انتصاب شما در وزارت خارجه حق آبه سیستان را گرفته بودید الآن هامون دریا شده بود.


download

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha