خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9848
۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۱:۰۵
مدیرعامل شرکت گاز:

افزون‌بر۷۸ هزار خانوار سیستان و بلوچستانی از گاز شهری بهره‌مند شدند

افزون‌بر۷۸ هزار خانوار سیستان و بلوچستانی از گاز شهری بهره‌مند شدند
مدیرعامل شرکت گاز سیستان و بلوچستان گفت: ۷۸ هزار و ۳۳۱ خانوار در این استان تاکنون از گاز شهری بهره‌مند شده‌اند.

به گزارش اس.بی پرس، رضا پنجابی بیان کرد: ۶۰ هزار و ۹۶۷ خانوار در زاهدان، ۴۸۹ خانوار در زابل، ۱۴ هزار و ۸۰۴ خانوار در ایرانشهر، ۴۷۶ خانوار در بمپور، ۴۸۶ خانوار در محمدان و یکهزارو ۱۰۹ خانوار روستایی تاکنون از گاز شهری در سیستان و بلوچستان بهره‌مند شده‌اند.

 

وی گفت: متراژ کل لوله گذاری در زاهدان یکهزارو ۳۹۰ کیلومتر، زابل ۴۹۸ کیلومتر، ادیمی و دوست محمد ۱۴۳ کیلومتر، محمدآباد و زهک ۱۳۵ کیلومتر، ایرانشهر ۴۴۰ کیلومتر، خاش ۳۶۷ کیلومتر، بمپور ۱۰۰ کیلومتر، محمدان ۶۰ کیلومتر، بزمان ۶۵ کیلومتر، دلگان ۱۰۶ کیلومتر و روستایی ۳۵۶ کیلومتر است. 

 

مدیرعامل شرکت گاز سیستان و بلوچستان افزود: متراژ کل لوله گذاری تاکنون در زاهدان یکهزارو ۳۳۶ کیلومتر، زابل ۲۲۶ کیلومتر، ادیمی و دوست محمد ۷۱ کیلومتر، محمدآباد و زهک ۴۰ کیلومتر، ایرانشهر ۴۲۵ کیلومتر، خاش ۳۹۱ کیلومتر، بمپور ۶۵ کیلومتر، محمدان ۵۵ کیلومتر، بزمان ۶۳ کیلومتر، دلگان ۱۰۳ کیلومتر و روستایی ۳۰۳ کیلومتر انجام شده است.

 

وی بیان کرد: همچنین ۵۵ هزار و ۳۸۰ علمک گاز در زاهدان، ۵۰۰ علمک در زابل، ۱۳ هزارو ۲۷۵ علمک ایرانشهر، یکهزارو ۲۳۴ علمک بمپور، یکهزارو ۳۰ علمک محمدان، یکهزارو ۹۹ علمک بزمان و ۲ هزارو ۳۱۸ علمک گاز روستایی در مقابل منازل مردم نصب شده است.

 

پنجابی گفت: با توجه به لوله‌گذاری‌های انجام شده در سطح شهر زاهدان این شرکت آماده واگذاری تعداد بیشتری اشتراک به شهروندان متقاضی است.

 

سیستان و بلوچستان با گستره ۱۸۸ هزار و ۲۲۲ کیلومترمربع (معادل ۱۱.۵ درصد مساحت کشور) و بیش از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت آخرین استان فاقد شبکه گاز کشور به شمار می‌رود که دولت یازدهم و دوازدهم عزم خود را جزم کرده تا مردم این استان دور افتاده را از نعمت گاز شهری برخوردار کنند و رنج سال‌ها حمل سیلندرهای گاز مایع را از آنان بزدایند.

 

این طرح، اهداف چندگانه‌ای را دنبال می‌کند که از جمله آنها می‌توان به گازرسانی به نیروگاه‌ها، صنایع پتروشیمی، واحدهای صنعتی و ساخت خطوط فرعی و شبکه‌های شهری برای مصارف خانگی، تجاری و صنعتی اشاره کرد.

 

پس از اجرای طرح انتقال گاز از عسلویه به ایرانشهر و گازرسانی شهری در این شهر عملیات اجرای لوله گذاری و انتقال گاز از ایرانشهر به زاهدان انجام شد و هم اینک شهر زاهدان در حال گازرسانی و طرح انتقال گاز از ایرانشهر به چابهار نیز در حال اجراست.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha