خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9863
۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۴:۴۷
رئیس کمیسیون بهداشت مجلس:

تکمیل و تجهیز بیمارستان ۳۲۰ تخت‌خوابی زاهدان در حال پیگیری است

تکمیل و تجهیز بیمارستان ۳۲۰ تخت‌خوابی زاهدان در حال پیگیری است
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به پیشرفت ۹۸ درصدی پروژه احداث بیمارستان ۳۲۰ تخت‌خوابی زاهدان، گفت: تکمیل و تجهیز این بیمارستان با جدیت در حال پیگیری است.

به گزارش اس.بی پرس، سیدمحمد هاشمی شهری صبح امروز در جریان بازدید حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از زیرساخت‌های درمانی زاهدان، اظهار داشت: ساختمان شماره دو بیمارستان "علی ابن ابی طالب(ع)" زاهدان ظرفیت جدید درمانی استان در مقابله با همه‌گیری کووید-19 است.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: اقدامات نظام بهداشت و درمان برای پیشگیری از کرونا و درمان بیماران در حالی در استان سیستان و بلوچستان ادامه دارد که شناسایی ویروس هندی در آن سوی مرزهای مشترکمان با پاکستان و افغانستان، خطر موج سوم همه‌گیری در سیستان و بلوچستان را جدی‌تر از قبل کرده است.

 

وی افزود: با وجود پائین‌تر بودن سرانه تخت بستری به جمعیت در مقایسه با متوسط کشوری، خوشبختانه در دو موج قبلی شیوع کرونا در سیستان و بلوچستان هیچ بیماری در نوبت تخت بستری عادی و یا ویژه باقی نماند و با همت و تلاش شبانه‌روزی مدافعان سلامت مشکلی در این زمینه ایجاد نشد؛ با این وجود اطلاعات اولیه حاکی از بالاتر بودن قابلیت سرایت و قابلیت بیماری‌زائی و کشندگی ویروس هندی است و به همین دلیل فراهم کردن امکانات درمانی مورد نیاز برای موج جدید بیماران احتمالی در ادامه موج سوم همه‌گیری کرونا در استان، برنامه‌ریزی و اقدامات ویژه‌ای را می‌طلبد.

 

هاشمی شهری بیان کرد: با توجه به اتمام عملیات ساختمانی طبقات سوم تا ششم بیمارستان جدید 320 تخت‌خوابی زاهدان، این فضای درمانی به عنوان یکی از ظرفیت‌های دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برای بستری بیماران احتمالی کرونا مثبت در روزها و هفته‌های آینده مطرح است. در این راستا دستگاه اکسیژن‌ساز این بیمارستان نیز در روزهای گذشته نصب شده و به زودی راه‌اندازی خواهد شد و این موضوع نیز این ساختان را به گزینه جدی‌تری برای پذیرش سرریز احتمالی بیماران موج سوم تبدیل کرده است.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: این بیمارستان با 33 هزار مترمربع زیربنا و با صرف هزینه‌ای بالغ بر 200 میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی، وزارت بهداشت، اعتبارات استانی و اعتبارات داخلی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به 98 درصد پیشرفت فیزیکی رسیده است. با این وجود تکمیل نهائی آن و تامین امکاناتی چون محوطه‌سازی و تاسیسات جانبی همچنان نیازمند 200 میلیارد ریال اعتبار تکمیلی است.

 

 

تکمیل و تجهیز بیمارستان 320 تخت‌خوابی در حال پیگیری است

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی نیز اظهار داشت: به دلیل حیاتی بودن بهره‌برداری هرچه سریعتر از بیمارستان جدید 320 تخت‌خوابی زاهدان، تحرکات و پیگیری‌های اداری متعددی در سطوح مختلف در حال انجام است.

 

حسینعلی شهریاری با اشاره به اقداماتی که در زمینه خلع ید پیمانکار قبلی و انتخاب پیمانکار جدید صورت گرفته، خواستار تسریع در تکمیل و تجهیز این بیمارستان شد و گفت: پیگیری‌های متعدد و رایزنی در زمینه تامین اعتبارات لازم برای تکمیل و تجهیز این بیمارستان از طریق سازمان مدیریت  برنامه‌ریزی و وزارت بهداشت از مهمترین اقدامتی است که تاکنون از سوی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و به ویژه کمیسیون بهداشت و درمان در این زمینه صورت گرفته است.

 

وی ادامه داد: متعاقباً پیگیری‌های لازم برای تامین مابقی اعتبار مورد نیاز برای تکمیل، تجهیز و تامین نیروی انسانی مورد نیاز این بیمارستان جدید هم از مسیر سازمان برنامه و بودجه در جریان است و روز گذشته رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به اتفاق مدیر بودجه دانشگاه با حضور در محل سازمان برنامه و بودجه کشور و ملاقات با  مدیران این سازمان این مطالبات را پیگیری کردند. به طور همزمان  با این جلسه، استاندار سیستان و بلوچستان نیز با حضور میدانی در محل این پروژه در جریان آخرین وضعیت عملیات ساختمانی و عمرانی قرار گرفت.

 

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: علاوه بر این نیز جلسه‌ای با موضوع راه‌اندازی هرچه سریعتر این بیمارستان در دفتر معاون درمان وزرت بهداشت برگزار شد. در این جلسه رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت پروژه بیمارستان 320 تخت‌خوابی زاهدان فهرست کاملی از تجهیزات مورد نیاز برای راه‌اندازی این بیمارستان را به معاون درمان وزارت بهداشت ارائه داد.

 

 

ارتقاء کیفی خدمات درمانی در استان ره‌آورد راه‌اندازای بیمارستان 320 تخت‌خوابی

قاسم میری علی آباد  معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز در جریان این بازدید تکمیل بیش از پیش سبد خدمات بیمارستان فوق تخصصی "علی ابن ابی طالب(ع)" و افزایش سرانه دسترسی مردم استان به تخت بستری را از جمله مهمترین دستاوردهای راه‌اندازی این بیمارستان برشمرد و گفت: علاوه بر افزایش تعداد تخت‌های بستری در رشته‌های مختلف جراحی و غیرجراحی، بخش‌های روانپزشکی و بیماری‌های عفونی نیز به مجموعه بخش‌های درمانی بیمارستان فوق تخصصی "علی ابن ابی طالب(ع)" اضافه خواهد شد و علاوه بر تکمیل بیش از پیش سبد خدمات درمانی این بیمارستان نیاز مردم استان به مسافرت‌های درمانی باز هم کاهش پیدا خواهد کرد.

 

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بیان اینکه با تجهیز و راه‌اندازی ساختمان شماره دو بیمارستان "علی ابن ابی طالب"(ع) بیش از 320 تخت به ظرفیت درمانی استان اضافه می‌شود، اظهار داشت: این بیمارستان یکی از بهترین بیمارستان‌های  شرق کشور است که با تجهیز آن  مردم منطقه احساس آرامش بیشتری خواهند کرد.

 

مجید یوسفی مقدم ادامه داد: با افتتاح این بیمارستان یک مجموعه درمانی بزرگ 1000 تخت‌خوابی در شرق کشور خواهیم داشت که اتفاقی عظیم در این منطقه محسوب می‌شود. ساختمان شماره دو بیمارستان 320 تخت‌خوابی زاهدان با زیربنای 33 هزار مترمربع در هفت طبقه، دارای 10 اتاق عمل و بخش‌های تخصصی و فوق تخصصی است و همچنین ‌برخوردار از بخش‌های اورژانس سی‌تی اسکن و رادیولوژی فوق پیشرفته و قابلیت استفاده از اورژانس هوایی در کم‌ترین زمان ممکن را  نیز دارا است.

 

 

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

capcha