خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9866
۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۴:۵۹
حاجی بابایی:

دولت یازدهم و دوازدهم با تمام توان به جنگ دانشگاه فرهنگیان رفت

دولت یازدهم و دوازدهم با تمام توان به جنگ دانشگاه فرهنگیان رفت
وزیر اسبق آموزش و پرورش گفت: دولت یازدهم و دوازدهم با تمام توان به جنگ دانشگاه فرهنگیان رفت و آن را تضعیف کرد؛ کسی را به ریاست دانشگاه منصوب کردند که از اساس مخالف آن بود.

به گزارش اس.بی پرس، حمیدرضا حاجی بابایی صبح امروز در وبیناری با موضوع دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه آموزش و پرورش که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان زابل برگزار شد، اظهار داشت: انقلاب اسلامی فرهنگی را به جا گذاشت که عموم مردم درس خواندن را مطالبه کردند به نحوی که امروز هرکس در جمهوری اسلامی اراده کند می‌تواند درس بخواند و در ایزمینه مشکلی پیش روی افراد وجود ندارد.

 

وزیر اسبق آموزش و پرورش افزود: آموزش و پرورش ایران در دنیا به عنوان یک الگو مطرح است و از نظر یونسکو و دیگر سازمان‌های جهانی جزو پرافتخارترین‌ها در فراهم‌سازی شرایط درس خواندن برای مردم به شمار می‌رود.

 

وی با بیان اینکه ما همچنان در زمینه عدالت اجتماعی در حوزه آموزش و پرورش نقص داریم، ادامه داد: قطار انقلاب در تمام زمینه‌ها از جمله آموزش و پرورش با سرعت در حال حرکت است اما برخی دولت‌ها توجه کافی به این حوزه نداشته‌اند و به عبارتی کارهای بزرگی انجام شده ولی کارهای بزرگتری باقی مانده است.

 

حاجی بابایی با اشاره به انتظارات رهبر معظم انقلاب از مسئولان در حیطه آموزش و پرورش بیان‌ کرد: برخی می‌گویند سیاست‌های سند تجول بنیادین موفق نبوده در حالی که مورد تایید و تاکید رهبر معظم انقلاب است؛ اصلاً این سیاست‌ها کجا اجرا شده که نتواند کارساز باشد؟

 

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی دانشگاه فرهنگیان را رکن اساسی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش دانست و تصریح کرد: دولت یازدهم و دوازدهم با تمام توان به جنگ دانشگاه فرهنگیان رفت و آن را تضعیف کرد؛ کسی را به ریاست دانشگاه منصوب کردند که از اساس مخالف آن بود.

 

وی اظهار داشت: نظام رتبه‌بندی معلمان دیگر موضوعی است که آن را کنار زدند و پیرو آن چهار سال فریاد زدیم که توجهی نشد؛ حالا به تازگی آن را تدوین کرده‌اند در صورتی که کوچکترین تناسبی با سند بنیادین تحول ندارد.

 

حاجی بابایی با تاکید بر اینکه فروختن مدارس تنها هنر دولت‌های یازدهم و دوازدهم در حوزه آموزش و پرورش بود، عنوان کرد: دولت هم اقتصاد آموزش و پرورش را خرد کرد و هم تعداد معلمان را کاهش داد؛ 300 هزار معلم در این سال‌ها بازنشسته شدند ولی نیروی جدید بسیار کمتری اضافه شد و در نتیجه کلاس‌های 20 نفره را به کلاس‌های 30 تا 40 نفره تبدیل کردند.

 

وزیر اسبق آموزش و پرورش با اشاره به ریشه مسائل و مشکلات آموزش و پرورش گفت: بسیاری از دولت‌ها آموزش و پرورش را اولویت کشور ندیدند و درجه اهمیت آن را درک نکردند؛ در حالی که راه نجات کشور توجه به این زمینه مهم است و پیشرفت و سرفرازی کشور از مسیر آموزش و پرورش می‌گذرد.

 

وی خاطرنشان کرد: امروز آموزش و پرورش که به همه وزارتخانه‌ها نیرو می‌داد حتی نفر اول خودش فردی خارج از این حیطه است؛ نظام تعلیم و تربیت باید سیاست بیاموزد اما دست انسان‌های سیاسی کار نباشد.

 

حاجی بابایی در مورد ورود بسیج دانشجویی به مسائل آموزش و پرورش، بیان کرد: ما از ورود علمی و مطالبه‌گرانه دانشجویان به ویژه بسیج دانشجویی که بدون اسیر شدن در احزاب، پیش می‌روند استقبال می‌کنیم و همواره از دغدغه‌مندی آنان حمایت خواهیم کرد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

capcha

اخبار