خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9875
۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۰:۵۹
مدیرکل هواشناسی استان:

سامانه بارشی سیستان و بلوچستان تا چهارشنبه ادامه دارد

سامانه بارشی سیستان و بلوچستان تا چهارشنبه ادامه دارد
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: فعالیت سامانه بارشی فعال در این استان تا چهارشنبه ادامه دارد و انتظار می‌رود در نتیجه بارش‌های رگباری آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن رودخانه‌ها روی دهد.

به گزارش اس.بی پرس، محسن حیدری مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: براساس آخرین خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی سامانه بارشی سیستان و بلوچستان همچنان تا چهارشنبه در سطح استان فعال است.

 

او افزود: همرفتی بودن سامانه وقوع پدیده‌های مخاطره‌آمیز را با توجه به شاخص‌های همرفت موجود اجتناب‌ناپذیر می‌کند به طوریکه انتظار می‌رود هم در اثر بارش‌های شدید و سیلابی شدن رودخانه‌ها و هم در نتیجه وزش تندبادها و صاعقه، شرایط مخاطره آمیز رخ دهد.

 

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: توصیه می‌شود از تردد و اسکان در کنار مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی خودداری و از رفتن به مناطق مرتفع و صعود به ارتفاعات به ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب به شدت پرهیز شود.

 

او گفت: در۷۲ ساعت گذشته از۱۰۸ ایستگاه هواشناسی و باران‌سنجی سیستان و بلوچستان گزارش بارندگی دریافت شد که بیشترین بارش با میزان ۱۰۲ میلیمتر در «آبگاه» از توابع نیکشهر گزارش شده است.

 

حیدری افزود: در شبانه‌روز گذشته دامنه فعالیت بارش‌ها به شمال سیستان و بلوچستان نیز رسید و از۱۴ ایستگاه هواشناسی بارش ثبت شد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : yjc.ir

نظرات شما

capcha