خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9881
۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۴:۴۲
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا؛

آغاز واکسیناسیون کارکنان و مدیران وزارت بهداشت/ ۱۴ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در فاز ۲ واکسینه می‌شوند

آغاز واکسیناسیون کارکنان و مدیران وزارت بهداشت/ ۱۴ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در فاز ۲ واکسینه می‌شوند
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: واکسیناسیون کارکنان و مدیران وزارت بهداشت که به مراکز درمانی تردد دارند، از دوشنبه هفته قبل آغاز شده است.

به گزارش اس.بی پرس، علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا بیان کرد: از زمان واکسیناسیون جمعیت بالای ٧۵ سال خبر داد و گفت: واکسیناسیون جمعیت بالای ٧۵ سال از ٢٠ اردیبهشت صورت می‌گیرد و  نیاز به مراجعه حضوری نیست و چنانچه افراد بالای ۸۰ سال در واکسیناسیون از قلم افتاده بود در هفته بعد فراخوان اعلام می‌کنیم که افراد جامانده به سامانه واکسیناسیون کرونا به نشانی salamat.gov.ir مراجعه و اطلاعات خود را ثبت کنند.

 

رئیسی با تاکید بر اینکه اصلا نیاز به مراجعه حضوری برای واکسیناسیون کرونا نیست، بیان کرد: ما از طریق پیامک به دقت اعلام می‌کنیم که چه تعداد از افراد به کدام مرکز مراجعه کنند. بنابراین از مردم خواهیم می‌کنیم برای واکسیناسیون منتظر دریافت پیامک باشند.

 

 

پایان اردیبهشت ماه؛ زمان واکسیناسیون بالای ٧۵ ساله‌ها

رئیسی به زمان واکسیناسیون بالای ٧۵ ساله‌ها اشاره کرد و گفت: به احتمال زیاد تا ۲۵ اردیبهشت برای بالای ۷۵ ساله ها پیامک نوبت واکسیناسیون ارسال می‌شود. اگر در این مدت پیامک ارسال نشد، ۲۵ تا ۲۷ اردیبهشت این گروه از افراد فرصت دارند به سامانه واکسیناسیون مراجعه و نام و کد ملی خود را وارد کنند.

 

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا بیان کرد: جمعیت بالای ۸۰ سال ما حدود یک میلیون و ۱۴۵ هزار نفر است که برای این افراد واکسن به میزان کافی در دسترس داریم، پیش بینی ما برای واکسیناسیون ۸۵ ساله‌ها این است که بتوانیم تا پایان هفته آینده تزریق واکسن به این گروه را به اتمام برسانیم و بعد وارد لکه‌گیری می‌شویم؛ زیرا ممکن است برخی به دلایلی برای تزریق واکسن مراجعه نکنند.

 

 

چند میلیون نفر در فاز دوم واکسیناسیون واکسینه می‌شوند؟

وی ادامه داد: جمعیت فاز دوم واکسیناسیون بالای ۶٠ سال ٨ میلیون و ٣٠٠ هزار نفر است افزون بر اینها بیماران زمینه‌ای در مرحله دوم واکسینه می‌شوند که جمعیت آنها ۶ میلیون و ٣٠٠ هزار نفر است.

 

 

آغاز واکسیناسیون کارکنان و مدیران وزارت بهداشت 

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا بیان کرد: واکسیناسیون کادر بهداشت و درمانی که در وزارت بهداشت فعالیت می‌کنند و کارکنان و مدیرانی که برای بازدید و نظارت به مراکز بهداشتی و درمانی تردد دارند و در خطر ابتلا به کرونا هستند، از دوشنبه هفته قبل آغاز شده است، حتی رانندگانی که همراه این گروه به مراکز درمانی تردد دارند، واکسینه می‌شوند.

 

رئیسی اظهار کرد: واکسیناسیون مشاغل پرخطر در فاز ٣ انجام می‌شود و از نظر ما مشاغل پرخطر مشاغلی مانند رانندگان اتوبوس هستند که با جمعیت زیاد مردم ارتباط دارند.

 

رئیسی تاکید کرد: سامانه واکسیناسیون کرونا راه اندازی شده است اما هنوز نیاز به در دسترس قرار گرفتن آن نیست. تاکید می‌کنم که نیازی به مراجعه حضوری برای ثبت نام و حتی مراجعه به سامانه نیست، ما تمام کد ملی افراد را از ثبت احوال دریافت کرده‌ایم، بعد از اتمام واکسیناسیون ٨٠ ساله‌ها سامانه فعال می شود و افرادی که پیامک یا تماس تزریق واکسن را دریافت نکرده‌اند به سامانه  مراجعه و نام، کد ملی و شماره تماس را اعلام می‌کنند و یکی از مراکز بهداشت نزدیک را انتخاب می‌کنند و از مرکز مذکور با افراد برای واکسیناسیون تماس گرفته می‌شود و بعد لکه گیری انجام می‌شود.

 

 

١٠ درصد  جمعیت فاز یک واکسیناسیون واکسن نزدند

وی با بیان اینکه ١٠ درصد افراد در فاز یک واکسیناسیون کرونا بودند، واکسن نزدند، گفت: این جمعیت که بیشتر آنها کادر بهداشت و درمان هستند به دلایل مختلفی واکسینه نشدند، از جمله اینکه ممکن است برخی مهاجرت کرده باشند اما اطلاعات آنها در نظام پزشکی ثبت شده است و جزو جمعیت هدف ما محسوب می‌شوند، گروهی واکسن خاصی را برای تزریق می‌خواستند و چون واکسن انتخابی نیست واکسن تزریق نکردند، گروهی تازه به کرونا مبتلا شده بودند و واکسن نزدند و عده ای هم برای تزریق واکسن اطمینان کافی نداشتند.

 

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا بیان کرد: من در یک مصاحبه اعلام کردم که اگر فردی می‌خواهد که زودتر واکسن بزند، می‌تواند برود خارج از کشور واکسن تزریق کند و رسانه‌های معاند شیطنت کردند و تیتر زدند که سخنگوی ستاد مقابله با کرونا اعلام کرده است که هر کس می‌خواهد واکسن بزند برود خارج بزند.

 

 

واکسن دزدی ٢ نفر از مدیران نظام سلامت

رئیسی با اشاره به تخلف واکسن دزدی در مجموعه دانشگاه های علوم پزشکی و برخورد با متخلفان گفت: رییس بیمارستان مدرس تهران به دلیل تزریق واکسن کرونا به بستگان برکنار شد همچنین معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان واکسن را خارج از نوبت به همسر خود تزریق کرده بود که برکنار شد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : yjc.ir

نظرات شما

capcha