خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9888
۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۵:۳۲

ویدئو: حدود ۵۰۰ تخت بیمارستانی آماده تحویل در سیستان و بلوچستان

ویدئو: حدود ۵۰۰ تخت بیمارستانی آماده تحویل در سیستان و بلوچستان
امسال با افزوده شدن ۵۰۰ تختخواب به حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، تحول بزرگی در حوزه بهداشت و درمان ر سیستان و بلوچستان رخ می‌دهد.

به گزارش اس.بی پرس، موهبتی استاندار در بازدید از طرح توسعه بیمارستان علی ابن ابیطالب زاهدان گفت: توجه  به  زیرساخت های بهداشتی و درمانی استان  درسالهای اخیراز مهم ترین اولویت ها و اقدامات دولت در سه حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، زابل و ایرانشهر بوده است.

 

وی گفت: درحال حاضر درحوزه دانشگاههای علوم پزشکی زاهدان، زابل، وایرانشهر بیش از 3000 تخت بستری فعال است.

 

استاندار گفت: با توجه به ضرورت رساندن شاخص تخت بستری به متوسط کشوری حدود 2000 تخت بیمارستانی نیز در مراحل مختلف ساخت از کلنگ زنی تا تجهیز قرار دارد که حدود 500 تا 600 تخت بیمارستانی مرحله ساخت را طی کرده و در مراحل انتهایی تجهیز است.

 

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: از ۵۰۰ تختخواب یادشده تعدادی برای بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی سراوان و تعدادی نیز در بیمارستان ۳۲۰ تختخوابی تکمیلی امیرالمومنین( ع) مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

 

موهبتی همچنین به طرح تکمیلی ساختمان شماره 2 بیمارستان علی ابن ابیطالب زاهدان اشاره کرد وگفت: عملیات ساخت این بیمارستان رو به اتمام  و درحال  تجهیز دستگاه ها وامکانات لازم است.

 

یوسفی معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان هم در این بازدید، گفت: این طرح 320 تختخوابی دارای 10 اتاق عمل جراحی و دارای دواتاق عمل قلب، ازمایشگاه رادیولوژی، اتاق های آنژیوگرافی و بخش دیالیزاست که تنها در سال جاری برای تکمیل این طرح بیش از 200 میلیارد تومان اعتبار صرف شده است.

 

وی پیش بینی کرد بیمارستان ۳۲۰ تختخوابی زاهدان که درزمینی به مساحت 33هزار متر مربع احداث شده است هفته دولت به  بهره برداری برسد.

 


download

منبع : iribnews.ir

نظرات شما

capcha