خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9900
۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۲:۰۳
رییس مرکز بهداشت:

خاش در وضعیت قرمز کرونا قرار گرفت

خاش در وضعیت قرمز کرونا قرار گرفت
رییس مرکز بهداشت خاش سیستان و بلوچستان گفت: توجه نکردن به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اصول فاصله گذاری اجتماعی باعث افزایش آمار مبتلایان کرونا شد و این شهرستان را در وضعیت قرمز قرار داد.

به گزارش اس.بی پرس، علی نقی زاده بیان کرد: متاسفانه علاوه بر افزایش موارد بیماری، بستری و مرگ؛ ویروس کرونای جهش یافته انگلیسی نیز جایگزین ویروس قبلی شده و بر اساس رنگ بندی اعلام شده توسط وزارت بهداشت، شهرستان خاش در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفته است.

 

وی تاکید کرد: شهروندان باید جهت خروج از شرایط فعلی و بازگشت به شرایط عادی به توصیه های کارشناسان بهداشت عمل کنند.

 

رییس مرکز بهداشت خاش گفت: استفاده از ماسک به محض خروج از منزل بویژه در اماکن عمومی، رعایت فاصله ۲ متر و بیشتر، در خانه ماندن، هنگام خرید از کارت بانکی استفاده کردن، پرهیز از دست زدن به چشم ها بینی و دهان باید مورد توجه جدی شهروندان باشد.

 

وی ادامه داد: شهروندان در صورت داشتن تب، سردرد، سرفه، گلودرد، تنگی نفس و سایر علائم شبه آنفلوانزا در اولین فرصت به نزدیکترین مرکز بهداشتی درمانی یا کلینیک ۱۶ ساعته واقع در خیابان انقلاب ۲۲ مراجعه کنند.

 

نقی زاده به شهروندان توصیه کرد که هنگام سرفه یا عطسه دهان و بینی خود را با دستمال یا آرنج خمیده خود بپوشانند و دستمال را پس از استفاده فورا درون یک سطل زباله در بسته بیندازند.

 

وی افزود: اگر سن افراد بالای ۶۰ سال بوده و یا درگیر انواع بیماری‌های زمینه‌ای مثل دیابت، فشار خون بالا، بیماری های  مزمن ریوی، قلبی عروقی، سرطان، تالاسمی و یا بارداری هستند، بیشتر از سایرین باید مراقب سلامت خودشان باشند.

 

رییس مرکز بهداشت خاش گفت: مردم بایستی از حضور در مکان‌های پر ازدحام مانند بازار، مراسم عروسی، پرسه داری، دورهمی‌های خانوادگی خودداری کرده و در خانه بمانند.

 

خاش در ۱۸۵ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان واقع شده است.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha