خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9906
۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۶:۴۸
در برنامه ثریا مطرح شد

یونسکو هوش بچه سیستانی را از برترین‌ها می‌شمارد اما بالای ۸۰ درصد ورودی‌های دانشگاه‌های خوب از ۵ استان برخوردار است!

یونسکو هوش بچه سیستانی را از برترین‌ها می‌شمارد اما بالای ۸۰ درصد ورودی‌های دانشگاه‌های خوب از ۵ استان برخوردار است!
حجت‌الاسلام قنبریان در بحثی که پیرامون عدالت در برنامه ثریا مطرح بود، گفت: یونسکو هوش بچه سیستانی را از برترین‌ها می‌شمارد اما بالای ۸۰٪ورودی‌های دانشگاه‌های خوب از ۵ استان برخوردار است!

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، برنامه دیشب ثریا با موضوع «دولت آینده و مسئله عدالت» با حضور حجت‌الاسلام قنبریان – استاد حوزه و دانشگاه، روی آنتن شبکه یک سیما رفت. در این برنامه راهکارهای کاهش فاصله طبقاتی، رفع تبعیض و بسط عدالت در جامعه و همچنین کنشگری مردم‌ در عدالت‌خواهی با محوریت نهج‌البلاغه موردبحث قرار گرفت.

حجت‌الاسلام قنبریان با بیان اینکه علی (ع) هم وقتی آمد که عقب‌ماندگی در عدالت به وجود آمده بود! گفت: دو محور عدالت اقتصادی او و ریشه‌کن کردن فقر در ۴ سال جنگ‌زده و فتنه‌خیز در اولویت قرار داشت که موجب شد در ایالت کوفه همه صاحب مسکن و سایبان شدند؛ درحالی‌که همین‌الان در تهران، ما ۱۵ هزار کارتن‌خواب هست!

وی با اشاره به اینکه حکمرانی مردمی به حکمرانی محفلی تبدیل‌شده است گفت: بیش از ۴ سال است که رئیس‌جمهور در جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام شرکت نمی‌کند، نه‌تنها برای حل مشکلات مردم بلکه حتی برای دفاع از اف‌ای‌تی‌اف و پالرمو هم حاضر به شرکت در جلساتش نیست.

این استاد دانشگاه افزود: در مقابل شورای سران قوا را راه‌اندازی می‌کند که مجری و مقنن و ناظر تصمیم گیر می‌شوند و بعد امکان اعتراض و نظارتی وجود نخواهد داشت و اکثریت اعضای این جلسات هم با خود دولتی‌ها است.

در این برنامه عنوان شد که ما برای برقراری عدالت نیاز به یک سوپرمن یا میتی کمان نداریم؛ بلکه نیاز به مردمی عدالت‌خواه داریم که پای‌کار یک منتخب عدالت‌خواه بایستند.
 


download

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha