خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9908
۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۰:۰۷
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا؛

کنکور سراسری احتمالاً در تاریخ مقرر برگزار می‌شود/تصمیم‌گیری نهایی درباره امتحانات پایه نهم و دوازدهم در روز شنبه

کنکور سراسری احتمالاً در تاریخ مقرر برگزار می‌شود/تصمیم‌گیری نهایی درباره امتحانات پایه نهم و دوازدهم در روز شنبه
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: طبق تصمیم کمیته تخصصی، امتحانات پایه نهم و دوازدهم حضوری و کنکور سراسری در موعد مقرر برگزار خواهد شد البته ممکن است این تصمیم در جلسه روز شنبه تغییر کند.

به گزارش اس.بی پرس، علیرضا رئیسی درباره برگزاری‌ آزمون‌ها اظهار داشت: در ارتباط با امتحانات جلسه‌ای در کمیته تخصصی برگزار و بحث‌های مختلفی مطرح شد؛ نظرات مختلفی وجود داشت که وزارت آموزش و پرورش هم حضور داشتند، اولین نکته که باید روی آن تاکید کنیم و از نظر آموزش و پرورش هم قطعی است و همه هم آن را در کمیته پذیرفتند، بحث حضوری بودن آزمونها است.

 

وی افزود: در این کمیته تصمیم گرفته شد که امتحان پایه نهم و دوازدهم به دلیل اینکه برای دانش‌آموزان سرنوشت‌ساز است، صرف نظر اینکه چه زمانی برگزار شود، حتما باید حضوری باشد. امتحانات سایر پایه‌ها به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود.

 

رئیسی ادامه داد: استدلال آموزش و پرورش این بود که آزمون‌های پایه دوازدهم در مدارس نزدیک به محل سکونت دانش‌آموزان برگزار می‌شود و در این صورت نیاز به جابه‌جایی زیاد دانش آموز نیست و هر فرد در منطقه خودش امتحان می‌دهد.

 

وی گفت: در عین حال به گونه‌ای برنامه ریزی می‌کنند که در روزی که در یک مدرسه امتحان برگزار می‌شود، فقط پایه دوازدهم آن مدرسه حضور داشته باشد و همچنین آموزش و پرورش گفته است در هر مدرسه حداقل 10 کلاس داریم و در هر کلاس دو نفر حضور خواهند یافت و پنجره هم باز است. تهویه کلاس‌ها هم مناسب است و دانش‌آموزان با ماسک حضور خواهند یافت و زمان امتحان هم کمتر از دو ساعت است.

 

رئیسی افزود: تعداد دانش‌آموزان در کلاس‌ها باید بسیار کم و تهویه کلاس مناسب باشد و یا در فضای باز برگزار شود، البته نتیجه نهایی این تصمیم در جلسه شنبه ستاد ملی مقابله با کرونا، مشخص خواهد شد، در مورد زمان برگزاری امتحانات پایه نهم و دوازدهم و همچنین کنکور سراسری فعلاً قرار شده در زمان مشخص شده برگزار شوند.

 

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا یادآور شد: شنبه در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا در این باره بحث و نتیجه نهایی اعلام می‌شود، بنابراین ممکن است در روز شنبه و در ستاد تصمیم جدیدی گرفته شود. شیوه‌نامه‌های امتحانات حضوری را از قبل ابلاغ کرده‌ایم.

 

 

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

capcha

اخبار