خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9923
۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۱۰:۵۷
معاون سیاسی اجتماعی استاندار:

چرا رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در سیستان و بلوچستان پایین است؟

چرا رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در سیستان و بلوچستان پایین است؟
معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه این استان جزو استان‌هایی با میانگین پایین رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی است، گفت: تکراری شدن نوع اطلاع‌رسانی در مورد این اپیدمی باعث عادی‌انگاری می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، ابوذر کوثری شب گذشته در بیست ویکمین نشست شورای اطلاع‌رسانی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: واقع‌نمایی راهبرد رسانه‌ای نسبت به مسائل موجود بزرگترین تبلیغ برای نظام بوده و باید به عنوان هدف‌گذاری لازم، مد نظر باشد.

 

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: براساس آمار سیستان‌ و بلوچستان جزو استان‌هایی با میانگین پایین رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی بوده به نحوی که میانگین کشوری 61.9 درصد است و این استان با 48 درصد در رده‌های پایین قرار دارد.

 

وی با بیان این که مجموعه‌های درگیر با اپیدمی کرونا به ویژه حوزه بهداشت و درمان زحمات زیادی را متحمل شده‌اند ولی در نهایت روزمرگی و خستگی به وجود آمده ممکن است آسیب‌زا باشد، افزود: تکراری شدن نوع اطلاع‌رسانی در مورد این اپیدمی باعث عادی‌انگاری خواهد شد که این مهم زیانبار است.

 

معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه اطلاع‌رسانی‌ها و حجم تولید محتوا در زمینه کرونا در تمامی دستگاه‌ها با محوریت علوم پزشکی کاهش پیدا کرده، خاطرنشان کرد: این اطلاع‌‌رسانی در تبلیغات محیطی، رسانه‌های دیداری و شنیداری و فضای مجازی باید باتوجه به حساسیت آن، افزایش یابد.

 

کوثری با بیان اینکه در موضوع فراوانی شکایات مردمی بر حسب نوع این شکایات 67 درصد عدم رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در محیط کار بوده، اظهار داشت: به لحاظ فراوانی شکایت بر روی اصناف و رعایت شیوه‌نامه بهداشتی‌شان خبازی‌ها با 48 درصد در صدر این جدول قرار دارند.

 

وی با بیان اینکه یکی از دغدغه‌ها در انتخابات پیشرو شرایط برگزاری این انتخابات است، خاطرنشان کرد: در این رابطه ستاد انتخابات کشوری و استانی برنامه‌‍ریزی‌های لازم برای رفع دغدغه و سلامت مردم انجام داده است.

 

معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه انتخابات ده‌ها فرایند دارد که از آغاز دستور کار انتخابات و شکل‌گیری هیئت اجرایی آغاز و تا 28 خرداد روز انتخابات این فرایندها ادامه خواهد داشت، بیان کرد: در تمامی این فرایندها متغیر کرونا دیده و به همین دلیل در موضوع ثبت‌نام شوراها سه شیوه الکترونیکی لحاظ و زمانبندی انتخابات شورای شهر و روستا به صورت مجزا در نظر گرفته شد.

 

 وی با بیان اینکه در تمامی این فرایندها، موضوع کرونا در زمان رای‌گیری آیتمی منفی است، تاکید کرد: تمام تلاشمان به این صورت خواهد بود که در موضوع توزیع مکانی، آمایش صندوق‌های رای و افزایش شعب برنامه‌ریزی تا فضای کافی ،در اختیار گذاردن اقلام بهداشتی، لحاظ شده تا مردم دغدغه نداشته باشند.

 

رئیس شورای اطلاع‌رسانی استان گفت: با مجموع تمهیدات دست‌اندرکان اجرایی ستاد انتخابات و مشارکت مردم 14.6 درصد مجموع ثبت‌نام‌های شوراهای شهری و روستایی در این دوره افزایش داشته است.

 

وی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان با وجود اینکه 3.2 درصد جمعیت کشور را دارد در صورتی که میزان ثبت‌نام‌کنندگان ما در شورای شهر هشت درصد کل ثبت‌نام‌کنندگان کشور است که میزان و معدل خوبی برای ما محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: امید و تلاشمان این است که با همین رویه و تدبیر که ایجاد شده در انتخابات پیش‌رو افزایش مشارکت‌ها را داشته باشیم. 

 

معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه این استان به دلیل ویژگی‌هایی خاص خود در انتخابات جزو استانی‌های مهم بوده، اظهار داشت: متاسفانه فرهنگ مطالبه‌گری دچار اشکال و فرهنگ مخالف‌خوانی جا افتاده که در این زمینه رسانه‌ها باید وارد عمل شده و دسیسه‌های رسانه‌های معاند را با اطلاع‌رسانی صحیح شکست دهند.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان نیز در این نشست با اشاره به لزوم تبلیغات و تولید محتوا در فضای رسانه‌ای، مجازی و محیطی برای اطلاع‌رسانی اپیدمی کرونا، گفت: نوع تبلیغات استفاده شده برای اطلاع‌رسانی ویروس کرونا به خصوص از سوی دانشگاه علوم پزشکی با محوریت روابط عمومی‌ها پردازش بیشتری شود.

 

حسین مسگرانی با دلایل وچرایی در میزان کم توجهی ورعایت افزود:با تبلیغات و در نظر گرفتن تولید محتوای هنری و قابل پسند بودن مردم می‌توان از خستگی و تکراری بودن اطلاع‌رسانی جلوگیری کرد.

 

دبیر شورای اطلاع رسانی استان بیان کرد: یکی از روش‌های تاثیرگذاری در امر اطلاع‌رسانی مصاحبه با افراد جدید و متخصصان در رسانه استانی است که نتیجه مثبت و مطلوبی را در پی خواهد داشت.

 

 

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

capcha