خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9934
۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۱:۳۷
رییس مرکز بهداشت خاش:

۷۱۳ کرونایی در خاش طی یک سال اخیر از طریق غربالگری شناسایی شدند

۷۱۳ کرونایی در خاش طی یک سال اخیر از طریق غربالگری شناسایی شدند
رییس مرکز بهداشت خاش سیستان و بلوچستان گفت: با تلاش تیم‌های مرکز بهداشت ۹ هزار و ۸۳۳ نفر در این شهرستان طی یک سال اخیر غربالگری که از این تعداد ۷۱۳ نفر مبتلا به کرونا شناسایی شدند.

به گزارش اس.بی پرس، علی نقی زاده بیان کرد: این موضوع نشان دهنده اقدامات ارزشمند مدافعان سلامت خاش بوده که در صورت عدم شناسایی منجر به چرخش بیشتر کرونا در سطح شهرستان می‌شد. 

 

وی بیان کرد: پیک سوم کرونا در خاش از هفته سوم اسفند سال گذشته شروع شده و روند افزایشی بیماری همچنان در فروردین ماه نیز ادامه داشت به طوریکه متاسفانه شاهد چهار برابر شدن موارد ابتلا و موارد فوتی کرونا بودیم. 

 

رییس مرکز بهداشت خاش ادامه داد: از ابتدای اردیبهشت سالجاری و در مدت ۲ هفته تعداد ۶۹ مورد مثبت کرونا و هفت مورد مرگ شناسایی و ثبت شد. 

 

وی بیان کرد: با وجود رشد تعداد نمونه‌های تهیه شده از افراد مشکوک و مراجعان به مراکز ۱۶ ساعته و بیمارستان، متاسفانه درصد نمونه‌های مثبت نیز همچون تعداد موارد ابتلا و مرگ در حال افزایش بوده و به ۱۵ درصد رسیده که نشانگر یک خطر جدی است.

 

نقی زاده تصریح کرد: کاهش فاصله زمانی بین شروع علائم تا شناسایی و تشخیص کرونا از پنج به سه روز، در درجه اول نتیجه همکاری مردم و در مراحل بعدی نتیجه تلاش‌های تمامی اعضای ستاد مبارزه و کنترل کرونای شهرستان طی مدت بیش از یک سال فعالیت بوده است.

 

وی بیان کرد:متاسفانه رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک در استان و شهرستان در کمترین میزان ممکن قرار دارد به طوریکه با ادامه این شرایط توفیق خاصی در کنترل ویروس نخواهیم داشت.

 

رییس مرکز بهداشت خاش گفت: از مردم انتظار همکاری در تحقق موازین طرح هوشمند محدودیت شرایط قرمز کرونایی را داریم و همه دستگاه‌های اجرایی نیز نهایت تلاش خود را در تحقق و اجرای آن بکار بندند. 

 

وی تصریح کرد: با توجه به تشدید نظارت‌های بازرسان بهداشتی از تمامی مشاغل گروه یک شامل مراکز خرید و تهیه و توزیع مواد غذایی، نانوایی‌ها، میوه فروشی و رستوران رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط متصدیان این اصناف و نصب QR کد در معرض دید مشتریان جهت نظارت‌های مردمی الزامی است.

 

نقی زاده اظهارداشت: اتخاذ تدابیر لازم جهت جلوگیری از ازدحام و شلوغی جمعیت و رعایت فاصله مناسب در واحدهای صنفی و با توجه هشدارهای موکد ستاد بحران کرونا ضرورتی اجتناب ناپذیر بوده و در راستای حفظ و صیانت از سلامت عمومی، نسبت به ارجاع پرونده متخلفان به مراجع قضایی و پلمب۲ هفته‌ای آنها اقدام خواهد شد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha