خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9943
۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۳:۳۴
مدیرعامل آب و فاضلاب استان؛

۳ هزار و ۴۹ روستای سیستان و بلوچستان از نعمت آب آشامیدنی بهره‌مند شدند

۳ هزار و ۴۹ روستای سیستان و بلوچستان از نعمت آب آشامیدنی بهره‌مند شدند
مدیرعامل آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان گفت: سه هزار و ۴۹ روستای استان به شبکه آب متصل و با مجموعه اقدامات انجام شده در سال گذشته شاخص بهره‌مندی روستاهای استان از آب آشامیدنی با افزایش چهار درصدی به  ۷۰.۵ درصد رسیده است.

به گزارش اس.بی پرس، علیرضا قاسمی بیان کرد: از ۵ هزار و ۵۹۴ روستای استان، سه هزار و ۴۹ روستا با جمعیت یک میلیون و ۱۵۹ هزار و ۷۸ نفر به شبکه آب متصل شده و ۲ هزار و ۵۴۵ روستا با جمعیت ۲۵۶ هزار و ۹۵۰ نفر از این نعمت محروم هستند.

 

وی با اشاره به اینکه با توجه به اعتبارات ابلاغ شده هر ساله هدف‌گذاری لازم به منظور تسریع در آبرسانی انجام و سعی می‌شود در هر شرایطی طبق برنامه‌ریزی و با قدرت به تعهدات خود عمل کنیم افزود: خوشبختانه در سالی که گذشت توانستیم با کم‌ترین تخصیص اعتبار و همت مضاعف به آنچه که قول داده بودیم وفا کنیم و ۳۰۷ روستا در یک سال گذشته وارد مدار شدند و شاخص بهره‌مندی از آب آشامیدنی روستاها به جهش چهاردرصدی روبرو شده است.

 

مدیرعامل آب و فاضلاب سیستان وبلوچستان با بیان اینکه ۳۰ روستا با جمعیت ۶ هزار و ۵۰۰ نفر در سال جدید وارد مدار شد تصریح کرد: تا پایان بهار امسال ۵۰ روستای دیگر نیز به شبکه آب متصل می‌شوند و شاخص بهره‌مندی روستاها از آب یک درصد دیگر افزایش پیدا خواهد کرد.

 

وی با اشاره به اینکه آب حیاتی‌ترین نیاز مردم و اساسی‌ترین دغدغه ما به عنوان خادمان است، خاطرنشان کرد: زمان را به عنوان با ارزش‌ترین سرمایه زندگی مغتنم می شماریم تا فرصت‌ خدمت‌گذاری به عنوان گوهری گران‌بها از دست نرود و امید است در سال جدید نیز برنامه‌ها طبق اهداف تعیین شده محقق شود.

 
 
 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha