خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9944
۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۳:۳۹
رییس اداره امور آزمایشگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی زاهدان؛

هیچ موردی از کرونا هندی در سیستان و بلوچستان مشاهده نشده است

هیچ موردی از کرونا هندی در سیستان و بلوچستان مشاهده نشده است
رییس اداره امور آزمایشگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: هم اینک بیش از ۸۰ درصد موارد شناسایی شده ویروس کرونا در سیستان و بلوچستان از نوع جهش یافته انگلیسی است و تاکنون هیچ موردی از ویروس جهش یافته هندی در سطح استان شناسایی نشده است.

به گزارش اس.بی پرس، رییس اداره امور آزمایشگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: هم اینک بیش از ۸۰ درصد موارد شناسایی شده ویروس کرونا در سیستان و بلوچستان از نوع جهش یافته انگلیسی است و  تاکنون هیچ موردی از ویروس جهش یافته هندی در سطح استان شناسایی نشده است.

 

دکتر علیرضا سلیمی‌خراشاد بیان کرد: ۶۱ هزار و ۹۱۳ نمونه PCR و ۱۵ هزار و ۹۵۸ مورد تست سریع(رپید تست) کرونا از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون در شهرستان های زیرپوشش این دانشگاه انجام شده است.

 

وی ادامه داد: به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا بیماریابی و غربالگری افراد ایرانی و غیرایرانی در مبادی مرزی با جدیت در حال انجام است.

 

 رییس اداره امور آزمایشگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: در مبادی ورودی مرزهای استان در صورت مثبت شدن فرد ایرانی خدمات درمانی ارائه و آموزش های لازم درخصوص جداسازی با نظارت انجام می شود و همچنین افراد غیر ایرانی به کشور مبداء برگشت داده می شوند.

 

سلیمی تاکید کرد: با افزایش موارد مثبت در سیستان و بلوچستان و شناسایی مبتلایان به کرونا در استان از مردم عزیز درخواست می شود با عمل به توصیه‌های پزشکان، فاصله گذاری اجتماعی را رعایت و از حضورغیر ضروری در تجمع‌های عمومی خودداری کنند.

 

سیستان و بلوچستان به عنوان پهناورترین استان کشور به سبب گستردگی جغرافیایی و قرار گرفتن در همسایگی ۲ کشور افغانستان و پاکستان در حوزه بهداشت و درمان به سه بخش تقسیم شده است.

 

شهرستان‌های شمالی شامل زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی زابل، شهرستان های زاهدان، میرجاوه، خاش، تفتان، سراوان و سیب و سوران زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و شهرستان های ایرانشهر، سرباز، نیکشهر، مهرستان، چابهار، کنارک، دشتیاری، دلگان، فنوج و قصرقند زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر قرار دارند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha