خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9951
۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۰:۱۶
معاون دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:

۹۰۰ بیمار خاص سیستان و بلوچستان علیه کرونا واکسینه شدند

۹۰۰ بیمار خاص سیستان و بلوچستان علیه کرونا واکسینه شدند
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: ۹۰۰ نفر بیمار خاص و صعب العلاج سیستان و بلوچستان تاکنون واکسن کرونا را به طور رایگان دریافت کرده‌اند.

به گزارش اس.بی پرس، دکتر قاسم میری علی آباد بیان کرد: با توجه به برخورداری از سیستم ایمنی پایین و مراجعات مکرر به مراکز درمانی بیماران خاص و صعب العلاج این گروه همواره در معرض خطر ابتلاء به کرونا هستند و از گروه‌های اولویت‌دار در دریافت واکسن بوده‌اند.

 

وی ادامه داد: یکهزار و ۲۰۰ بیمار هموفیلی، سه هزار و ۲۰۰بیمار تالاسمی ماژور، ۸۰۰ بیمار دیالیزی، ۳۵ بیمار پروانه‌ای و حدود ۷۵۰ بیمار ام اس تاکنون در سیستان و بلوچستان شناسایی شده‌اند که روند واکسیناسیون آنان با قوت ادامه دارد.

 

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: آن دسته از بیماران خاص و صعب العلاج سیستان و بلوچستان که تاکنون واکسینه نشده‌اند می‌توانند با مراجعه به مراکز درمانی که تحت پوشش آن هستند نسبت به انجام واکسیناسیون اقدام کنند.

 

وی با اشاره به آمار بیماران کرونایی سیستان و بلوچستان گفت: با افزوده شدن ۷۰ نفر جدید در شبانه روز گذشته شمار مبتلایان کرونا در استان به ۳۳ هزار و ۲۵۳ نفر رسیده است.

 

علی آباد تاکید کرد: افراد در صورت امکان و نداشتن ضرورت در خانه بمانند و چنانچه از خانه بیرون می‌روند اصول بهداشتی و آداب تنفسی را به خوبی رعایت کنند.

 
 
 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha