خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9964
۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۵:۱۴
حقوق بشر و سازمان ملل اینجا مرده‌اند

فریاد مظلومیت دختربچه‌های افغانستانی جهانیان را کَر کرده است

فریاد مظلومیت دختربچه‌های افغانستانی جهانیان را کَر کرده است
مظلومیت دختربچه‌های افغانستانی در حادثه تلخ تروریستی دبیرستان «سیدالشهدا» آن‌قدر بلند است که جهانیان را کَر کرده است.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، خبر بسیار تکان‌دهنده‌ای بود! در عصر روز شنبه بیست و پنجم ماه مبارک رمضان در اثر انفجاری که توسط جنایتکاران داعشی در مقابل یک دبیرستان دخترانه شیعیان در غرب کابل که سید الشهداء نام دارد، در هنگام خروج دانش آموزان سه انفجار رخ می‏دهد و بیش از دویست نفر کشته و زخمی می‏شوند. غالب قربانیان دختران مظلوم این مدرسه هستند که با زبان روزه به شهادت رسیدند!


قاعده‌اش این بود که جهان با دیدن این تصاویر تکان می‌خورد. مثل یک زلزله، مثل اصابت یک شهاب‌سنگ، مثل یک آسمان‌غرنبه مهیب. چهل‌وچند دختر خرد، هرکدام هشت‌ساله، نه‌ساله، نهایتاً ده‌ساله، آرام و بی‌صدا در خون خود غلتیدند. چهل‌وچند دختر کوچک که حالا یک‌به‌یک مثل قناری‌های تیرخورده، بی‌جان در پارچه‌های سفید کنار هم خفته‌اند.


اگر این جنایت در اروپا رخ می‏داد در تمام اروپا یک هفته عزای عمومی اعلام می‏کردند. آن‌چنان بوق و کرنا می‏کردند تا تمام مردم دنیا بفهمند چه جنایتی رخ‌داده است، امّا چقدر شیعیان افغانستان مظلوم‌اند که حقوق بشر و سازمان ملل اینجا مرده‌اند و حتی این جنایات را به‌حسب ظاهر محکوم هم نمی‏کنند.


انسان اگر انسان بود، دنیا باید تکان می‌خورد از ضجه مادران و اشک‌های پنهان‌شده پدران لابه‌لای انگشتان دودست.


جهان اگر جهان بود، نباید جان یک شهروند فرانسوی در دل پاریس از جان چهل و اندی دختر افغانستانی باارزش‌تر می‌بود.


طالبان هم حتی این حادثه را محکوم کرده و می‌گوید: این اعمال شوم، کار حلقات منحوسی می‌باشد که تحت پرورش و حمایت استخباراتی اداره کابل بنام داعش فعالیت دارند.


هزاران درود و سلام بر روح بلند سردار پرافتخار اسلام و تشیع، شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای مدافع حرم که با چنین جنایتکارانی همواره در ستیز بودند. واقعاً چقدر افکار این‌ها که عمدتاً محصول مدارس وهابیت سعودی هستند با انسانیت و بشریت در ستیز است و از روح اسلام که آدم کشی را حرام می‏داند بیگانه و بی‌بهره‌اند.


چهل‌وچند جنازه دختر خرد افغانستانی و دنیایی سکوت. این نقطه فراموش‌شده زمین است. نقطه‌ای تاریک که انگار هیچ‌وقت وجود نداشته است. اینجا «خاورمیانه» است و کشته شدن انسان‌ها، حتی کودکان اتفاقی عادی است.


گویا ما برای جهان مرده‌ایم...

 

انتهای پیام/#
 

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha