خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9984
۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۰:۱۵

ویدئو: وضعیت نامعلوم آموزش و پرورش پلان/ بعد از برگزاری چندین باره مراسم استقلال همچنان در بلاتکلیفی به سر می برد

ویدئو: وضعیت نامعلوم آموزش و پرورش پلان/ بعد از برگزاری چندین باره مراسم استقلال  همچنان در بلاتکلیفی به سر می برد
آموزش و پرورش پلان با ۱۵۲ مدرسه و۱۶۳۰۰ نفر دانش آموز چشم انتظار اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان برای آغاز به کار رسمی خود است.

به گزارش اس.بی پرس، فرهنگیان و دانش آموزان شهر پلان با توجه به وسعت منطقه دشتیاری و مسافت طولانی دو شهر پلان و نگور همواره خواستار استقلال نمایندگی آموزش و پرورش پلان از آموزش و پرورش نگور بوده اند.

 

در ۲۶ دی ماه سال۹۶ نمایندگی آموزش و پرورش پلان به منظور ارتقاء کیفیت آموزشی با حضور مدیر کل وقت آموزش و پرورش به اداره نظارتی ارتقاء پیدا کرد؛ که ظرف چند ماه در اقدامی حیرت انگیز به نمایندگی تنزل پیدا کرد و بار دیگر در ۲۷ دی ماه سال ۹۹ خبر از استقلال مجدد آن اداره داده شد که تا امروز در بلاتکلیفی به سر می برد.

 

سرپرست آموزش و پرورش پلان در گفتگو با اس بی پرس پایگاه خبری مردم سیستان و بلوچستان در این رابطه بیان داشت: چهار ماه قبل با پیگیری مهندس معین الدین سعیدی نماینده محترم حوزه انتخابیه؛ نمایندگی آموزش و پرورش پلان از طرف وزارت آموزش و پرورش به ادارهِ مستقل تغییر وضعیت داده شد، با وجود تخصیص کد سازمانی اما همچنان در انتظار چارت سازمانی است.

 

او اظهار داشت: هنوز اقدامی از طرف آموزش و پرورش پلان جهت معرفی کارشناسان اداری به اداره کل آموزش و پرورش استان صورت نگرفته، اما با نامه نگارهای که در این زمینه داشتیم، مقرر شد؛ طی نامه ای از طرف اداره کل آموزش و پرورش استان، کارشناسان اداری آموزش و پرورش پلان معرفی خواهند شد.

 

وی ادامه داد: با پیگیری های که در سطوح بالاتر انجام دادیم؛ موانعِی برای عدم آغاز به کار آموزش و پرورش پلان وجود ندارد و علت تاخیر را ناشی از عدم تفکیک سامانه های دانش آموزی و چارت سازمانی را از دیگر عوامل این تعلل بر شمردند که منجربه به زمان بر شدن روند آغاز به کار اداره آموزش و پروش پلان شده است.

 

چشم نور با رد ضمنی رقابت‌ِ گروه های سیاسی و قومی بر سر ریاست آموزش و پرورش پلان ابراز داشت: در این زمینه چیزی برای من محسوس نبوده البته شاید در سطوح بالاتر، افراد و گروه های اقداماتی انجام داده باشند اما عامل اصلی را بیش تر مربوط به امور اداری و تشکیلاتی می دانم.

 

محمدحسین چشم نور در ادامه به این پرسش که با توجه به نزدیک شدن سال تحصیلی جدید؛ آیا امکان قطعی وجود دارد تا فرهنگیان منطقه پلان، در امور درون سازمانی نیازی به حضور در آموزش و پرورش نگور نداشته باشند؛ خاطر نشان کرد: خوشبختانه از طرف اداره کل آموزش و پروش و مدیریت محترم آن قول های مساعدی داده شده تا بعد از امتحانات خردادماه، اداره آموزش و پرورش پلان به صورت حتمی کار خود را آغاز خواهد کرد.

 

سرپرست آموزش و پرورش پلان در آخر یادآور شد: همان گونه که واقف هستید؛ اداره آموزش و پرورش پلان، واحدی نوپاست که می طلبد؛ مسئولان مربوطه با نگاه ویژه در تجهیز امکانات و فضای اداری آن کوشا باشند.
او همچنین از فرهنگیان پلان صمیمانه درخواست نمود تا در رفع نواقص و کمبودها و خلق نظام تعلیم و تربیت پویا برای آموزش و پرورس منطقه او را یاری نمایند.

 

خبرنگار: عبدالصمد میائی
گوینده: زهرا گلیج

 

 


download

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد